Головна » У Києві відкрився куточок кримськотатарської культури та історії за ініціативи співачки Jamala

У Києві відкрився куточок кримськотатарської культури та історії за ініціативи співачки Jamala

У рамках культурної ініціативи співачки Джамали та Книжкової країни, в Оранжереї ВДНГ відкрився спеціальний куточок, присвячений кримськотатарській культурі та історії Криму.

Відвідувачі тепер можуть посидіти серед південних рослин, послухати вінілову платівку автентичних народних кримськотатарських пісень QIRIM на програвачі Джамали та почитати книжки, пов’язані з історією півострова.Ініціатива покликана ближче познайомити гостей Оранжереї з кримськотатарською культурою та історією півострова, які потрібно досліджувати і знати, адже Крим – це Україна.

У кримському куточку є можливість почитати: “25 відомих кримських татар. Від Кримського ханства до сьогодення” Гульнари Абдулаєвої, “Крим Керіма”, Наталії Смирнової, “Дике літо в Криму” Зірки Мензатюк, та ще 10 видань. Книжки будуть доступні для читання протягом всього теплого сезону на ВДНГ. 

Скляна оранжерея з’явилась на ВДНГ у 1958 році. Тоді її було задумано як павільйон квітникарства, а сама оранжерея була чи не єдиним місцем у Києві, де можна було побачити екзотичні рослини. Усього всередині тоді облаштували три зали, у яких, до речі, і досі ростуть пальми, мандаринові та лимонні дерева. Довгий час оранжерея була закрита, на багато років локації довелося забути про безперервний потік гостей. Її роботу відновили у 2021 році.Це найінстаграмніше місце столиці, де постійно відбуваються фотосесії та відеозйомки. Також тут частенько організовують громадські та приватні івенти. У правому крилі розміщується кафе-бар KVITKOVA. Місце, де можна посмакувати авторськими коктейлями й стравами сицилійської кухні. 

Вартість вхідного квитка: 110 грн, пільговий – 90 грн. Дітям до 6 років – вхід безкоштовний.

Графік роботи: Пн-пт з 12:00 до 20:00 Сб-нд з 12:00 до 21:00