Головна » У Києві вдруге відбудеться фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного

У Києві вдруге відбудеться фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного

У Києві вдруге відбудеться фестиваль «Протасів Яр» пам’яті громадського активіста і розвідника 93-ї бригади «Холодний яр» Романа Ратушного.

Роман загинув 9 червня 2022 року в бою під Ізюмом. У мирний час він захищав столицю від хижацьких забудов та відстоював Протасів Яр.
5 липня 2024 року йому мало виповнитися 27 років.

«Роман не вірив у життя після смерті й говорив, що після неї живуть ідеї і справи людини. Тож ми продовжуємо його справи. І започатковуючи торік фестиваль »Протасів Яр» пам’яті Романа, не мали жодних сумнівів, що він відбуватиметься й надалі. В рамках нашого фестивалю ми продовжуємо розвивати культурні, історичні і правозахисні напрямки. Говоримо про те, заради чого Роман жив, працював і боровся. “Протасів Яр” – не меморіальний фестиваль, він саме про продовження Романової візії, Романової енергії – у всьому, до чого він долучався і де прагнув розвивати українську ідентичність», – сказала письменниця Світлана Поваляєва, мама Романа Ратушного.

 

Фестиваль заснувала ГО «Захистимо Протасів Яр» і громада Протасового яру за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». У 2024 році співорганізатором фестивалю стала ГО «Форум Видавців». Виконавча директорка фестивалю «Протасів Яр» – культурна менеджерка і програмна директорка Форуму Видавців Софія Челяк.

На галявині Протасу відбудуться чотири дні фестивалю, які розпочнуться 15 червня і триватимуть до вересня, дати яких оголосять пізніше. Цьогорічна фокус-тема – «Повернення свого». Захід популяризує сучасне і традиційне мистецтво, українську історію та правозахисні ініціативи.

Цього року в програмі – концерти, поетичні читання, лекції, покази, обговорення документальних фільмів та екскурсії. Також під час усіх фестивальних днів діятиме дитяча програма.