Головна » У Києві реставрують памʼятку архітектури “Літаюча тарілка”: її автентичність буде збережена

У Києві реставрують памʼятку архітектури “Літаюча тарілка”: її автентичність буде збережена

У столиці на площі Либідській памʼятка архітектури “Літаюча тарілка” поряд з проєктом ТРЦ збереже свою автентичність та функцію. При цьому Державна інспекція архітектури та містобудування України видала відповідний дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель в ТРЦ.

За даними Міністерства культури, об’єкт проєктування розташований у безпосередній близькості до пам’ятки архітектури та монументального мистецтва місцевого значення “Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації” (УкрІНТЕІ), відомого як споруда “Літаюча тарілка”.Вона побудована у стилі радянського архітектурного модернізму. У 2020 році цю будівлю включили до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

“Будівля “тарілки”, на якій в даний час згідно з проєктом реставрації та виданого раніше дозволу, проводяться ремонтно-реставраційні роботи, буде повністю збережена без зміни головного фасаду, композиційної об’ємності трьох різно-великих форм, лінзоподібного об’єму з планувальною схемою та функціональним призначення кінолекційної зали, що є основним предметом охорони”, – запевнили у Мінкульті.

Будинок “Літаюча тарілка” – будівля побудована в 1971 році за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва і Льва Новикова. Представник архітектури другої хвилі радянського модернізму. У споруді знаходиться Український інститут науково-технічної експертизи та інформації та Державна науково-технічна бібліотека України. Проєкт було розроблено в 1960-х роках. Автор планував створити в будівлі світломузичний театр, проте керівництво вирішило розмістити там Інститут науково-технічної інформації, заснований 1958 року. Конференц-зал, який знаходиться в тарілці, має унікальну акустику, дозволяє почути весь діапазон частот людського голосу й музичних інструментів.