У бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся черговий арттерапевтичний майстер-клас, де учасники заглибилися в морську тематику і створили унікальне панно «Підводний світ морської лагуни».
Під тихий шелест хвиль і атмосферу спокою, що дарує море, майстри працювали з дерев’яними основами. Прикрашали їх гарними мушлями, зеленими водоростями, перлинками й камінцями рибками, що світяться. Кожен учасник мав можливість поринути в процес створення свого підводного світу, додаючи в нього унікальні деталі та кольори.
Цей захопливий майстер-клас не лише сприяв творчій самовираженості, але й дозволив відпочити від буденних турбот, занурившись у світ мистецтва та моря. Результат роботи кожного учасника – це не лише красиве панно, а й частинка спокійного, чарівного підводного світу, який вони створили власноруч.
Панно – це декоративний живописний або скульптурний твір, призначений для оздоблення стіни чи стелі. Вперше воно було знайдено в печерах первісних людей, на кам’яних стінах зображували тварин і явища природи. Що це було – бажання прикрасити своє житло, спосіб зафіксувати побачене або захист від злих духів, тепер історики можуть тільки здогадуватися про це. Пізніше з’явилися з каменю, мозаїки, ліпнини, венеціанського вапнування.
Існують такі види панно:
Тканинні – це різноманітні вишиті картини, гобелени та аплікації на тканини. Вони можуть бути виконані вручну або серійно, у формі машинної вишивки.
З каменю – тут найчастіше використовується натуральний камінь – граніт, мармур, базальт та інші. Дуже красиво виглядають панно з каменю в мозаїчної техніки.
Дерев’яні – найчастіше з абстрактним сюжетом, наприклад, різьблені дерев’яні з дуба, берези, бука, сосни та інших порід дерева.
Керамічні – являють собою мозаїчні картини з керамічної плитки, придатні для розміщення у ванній кімнаті або на робочій зоні.
Скульптурні – є об’ємними, що якісно відрізняє їх від інших видів панно. Такі мініскульптури виконуються з гіпсу, фактурного вапнування та металу.
Графічні – на відміну від мальованих або написаних картин, цей вид виконується за допомогою сучасних видів друку, включаючи фотодрук. Сюди ж можна віднести репродукції картин.
Інші – сюди можна віднести панно ручної роботи, зроблені з використанням самих різних матеріалів (морських черепашок, сухоцвітів, круп і зерен, глини, солоного тіста тощо).
Бібліотека імені Олени Пчілки запрошує всіх охочих поринути в атмосферу справжньої історії панно.