Головна » “Квітуча Україна”. Благодійний артпроєкт на підтримку ЗСУ

“Квітуча Україна”. Благодійний артпроєкт на підтримку ЗСУ

“Квітуча Україна”. Благодійний артпроєкт на підтримку ЗСУ

У межах проєкту, присвяченого Дню Києва, обдаровані сучасні митці, студенти та учні художніх шкіл створили оригінальні твори з використанням колишніх снарядів.

Нещодавно у музеї «Золоті ворота» розпочалася благодійна виставка «Квітуча Україна: мистецька виставка артоб’єктів». Кожен експонат призначений для збору коштів на підтримку конкретного підрозділу ЗСУ. На думку кураторів проєкту, захід надзвичайно важливим, оскільки використовує мистецтво для вираження підтримки та солідарності з військовими Збройних Сил України.

«У ці складні часи, коли наша земля потерпає від війни, український народ об’єднується заради перемоги та миру. Мистецький проєкт „Квітуча Україна“ має на меті збір коштів для підтримки Збройних Сил України, трансформуючи колишні снаряди у твори мистецтва, які символізують відродження та надію», — стверджують організатори проєкту.

В експозиції можна побачити колишні гільзи від снарядів, пускові контейнери та інші елементи боєприпасів, що змінили своє пряме воєнне призначення, ставши своєрідним матеріалом для художніх творів для артпроєкту.

Кожен твір супроводжується QR-code, де кожен відвідувач може задонатити на підтримку українського війська та його окремих підрозділів.

В експозиції гармонійно поєдналися різні покоління митців, від відомих художників: Наталки Ніколайчук, Олександра Охапкіна, Олени Жеребецької, Олени Онуфрів та Дмитра Коваля, до студентів та учнів мистецьких закладів. Роботи виконані у традиційних мотивах з образами квітів, птахів та інших символів, що відображають культуру українського народу, створюючи емоційний зв’язок з глядачем.

Враження відвідувачів від творів мистецтва посилює й історична локація «Золотих воріт», з якого пов’язані прадавні сторінки історії нашої держави.

«Для нашого проєкту локація музею „Золоті ворота“ була обрана не випадково, бо це наша найдавніша пам’ятка оборонного і сакрального мистецтва. І зараз ми тут, також підтримуємо оборону нашої держави саме цим проєктом. У нас одна думка — підтримувати наші Збройні Сили та здобути нашу Перемогу», — зазначила голова оргкомітету виставки Наталя Мартин.

За підсумками виставки, 8 червня відбудеться Благодійний аукціон, кошти від продажу творів спрямують також на підтримку українських військових.

Організаторами мистецької події стали: ГО «Територія жінок міста Києва» та ГО «Андріївський узвіз».

Коли: до 6 червня, щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00 (каса та вхід — до 17.30)

Де: Володимирська, 40-а

Вартість квитків: 100 грн дорослий, 50 пільговий