Головними джерелами інформації в ХХІ столітті є книга і комп’ютер. Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати та володіти Інтернетом.
За останні 15-20 років комп’ютери стали основною складовою нашого нормального існування.Складно, напевно, оцінити яку роль відіграє в сучасному житті комп’ютер.
Раніше, щоб побачити зірки, потрібно було купити телескоп, а сьогодні можна завантажити картинку через Інтернет і насолоджуватися зоряним небом. Більш того, можна не просто побачити всі планети сонячної системи, але й отримати повну інформацію про те чи інше сузір’я. Інтернет дозволяє нам знайомитися з усіма планетами, які були досліджені, про які є інформація, є фотографії. Сьогодні сучасних дітей навряд чи можуть здивувати знімки Марса або Юпітера.
Перша книга з’явилася 4-3 тис. до н.е.Згадаймо, як любили і поважали книгу наші предки.
“Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення” – відоме висловлювання видатного українського поета і педагога Василя Сухомлинського. На сьогодні бібліотеки стали складовою сучасних інформаційних систем і надалі збережеться як інтелектуальний та інформаційний центр. І вже стала популярним місцем спілкування як для дітей так і для дорослих.
Тож для відвідувачів бібліотеки “Дивосвіт” для дітей була проведена інформаційна година ,,Книга і комп’ютер у ХХІ столітті”. Мета – допомогти дітям зрозуміти, що сучасні джерела інформації не витісняють книгу, а їх треба поєднувати у використанні для пізнавальної діяльності та життя в інформаційному суспільстві.