Головна » Голова Інституту нацпам’яті про міжнародні виклики відносно культурної спадщини

Голова Інституту нацпам’яті про міжнародні виклики відносно культурної спадщини

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що у разі поразки Росії Україна здобуде право на повернення всіх своїх культурних цінностей, які століттями вивозилися до Росії.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович заявив, що у разі поразки росії Україна здобуде право на повернення всіх своїх культурних цінностей. Тих що століттями вивозилися до росії.

Це сталось під час міжнародної конференції “Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України”, передає Культурний відділ.

“У результаті військової поразки Росії ми отримаємо право на повернення цінностей, які належать Україні”, – заявив Дробович.

Він додав, що мова йде також про повернення культурних цінностей, які були знайдені на території України. “Всі цінності, які впродовж століть вивозилися до росії під час імперії чи союзу мають бути повернуті країнам, де їх було знайдено. А саме Україні, Узбекистану, Білорусі, Казахстану та іншим країнам”, – зазначив він.

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що у разі поразки Росії Україна здобуде право на повернення всіх своїх культурних цінностей, які століттями вивозилися до Росії.

Голова Українського інституту національної пам’яті додав, що наразі міжнародне право є занадто формальним та не дієвим.

“Міжнародне право формально підходить до питання повернення культурної спадщини поневолених народів. Воно навіть не містить рекомендацій щодо необхідності їх повернення. Навіть договори, які Україна мала з росією в межах СНД, є більш конкретними”, – сказав Дробович.

Він акцентував на тому, що необхідні правові зміни як на національному, так і на міжнародному рівнях.

“Має виникнути синергетичний ефект, коли ми будемо змінювати та оновлювати наше законодавство.  Потрібно вносити пропозиції щодо створення спеціальних міжнародних конвенцій, які б відповідали викликам сьогодення”, – підкреслив голова Інституту нацпам’яті.