Головна » До другої річниці звільнення Київщини. Музей історії міста Києва представив виставковий проєкт «На захисті міста»

До другої річниці звільнення Київщини. Музей історії міста Києва представив виставковий проєкт «На захисті міста»

2 квітня – День звільнення Київщини від російських окупантів. 

До другої річниці звільнення Київщини від російських окупантів Музей історії міста Києва представив виставковий проєкт «На захисті міста»: хто і як обороняв Київ упродовж тисячоліть». Ця виставка уособлює збірні образи Захисників міста в різні історичні епохи.

Проєкт був реалізований Музеєм історії міста Києва у співпраці з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України, Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, Всеукраїнською громадською організацією «Молодий народний рух» за підтримки ZP Law office of Zoriana Pelekh.

«Цими днями кияни вшановують героїв, які два роки тому звільнили Київщину від російських окупантів. Мужні українські Захисники ціною власних життів продемонстрували справжній подвиг людського духу. Цей проєкт нагадує, що Київ за всю свою тисячолітню історію неодноразово був пріоритетною ціллю для ворога. Водночас ця експозиція демонструє, що на сторожі серця нашої країни завжди стояли справжні воїни. Кожна битва за Київ – це не лише сторінки в підручниках історії. Це люди – тисячі людей, тисячі доль, тисячі проявів незборимості. Поки стоїть Київ – стоятиме Україна!».

Виставковий проєкт «На захисті міста» продемонструє п’ять основних збірних образів Захисників, які стали символами боротьби своєї епохи, уособленням високого ідеалу служіння народу та готовності до подвигу в ім’я держави. Це розповідь про знакові воєнні події тисячолітньої історії Києва – зокрема Русі, Великого князівства Литовського, козацької держави, Української Народної Республіки, незалежної України.

https://www.youtube.com/watch?v=McCJNgf2w68

«Сьогодні, коли Київ і вся Україна знову перебуває у стані війни, ми маємо пам’ятати історію нашого протистояння. Історія стає нашою зброєю! Без знання минулого неможливо усвідомити природу сучасних подій. Виставковий проєкт «На захисті міста» ознайомить зі знаковими воєнними подіями з історії Києва, візуалізує збірні образи Захисників і ще раз дасть змогу означити, що Збройні сили України сьогодні воюють не тільки за незалежність, а й за нашу історію»

Ця виставка дає змогу подивитися на ретроспективу воєнних подій на території України і на те, що ми переживаємо сьогодні. Важливо рефлексувати війну саме зараз, використовуючи всі історичні здобутки та попередній досвід. Проєкт у форматі вуличної банерної виставки також представлений просто неба на Контрактовій площі.