До 185-річчя столичного Ботанічного саду, який впродовж багатьох років є однією з найулюбленіших локацій для прогулянок серед киян, згадуємо найцікавіші факти.
22 травня 1839 року в Києві був заснований Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Старий або університетський ботанічний сад є одним з найстаріших ботанічних закладів України. Його унікальна колекція рослин, зібрана кількома поколіннями науковців, налічує понад 9000 видів, форм та сортів. Вважається, що ідея створити зелену зону неподалік університету належить видатному архітектору Вікентію (Вінченцо) Беретті, який на той час розробляв проєкт київського вишу. Тож відомий зодчий запропонував облаштувати на території пустиря сад, який прилягатиме до корпусу університету.
За архівними документами, перші рослини для майбутньої колекції почали надходити до Києва ще у 1834 року. Першим директором ботанічного суду став завідувач кафедри ботаніки Київського університету, німецький вчений Ернест-Рудольф Траутфеттер.
Саме під його керівництвом у травні 1839 року були висаджені перші посіви насіння, одержаних з інших ботанічних садів. Саме завдяки діяльності професора Траутфеттера, колекція рослин у саду істотно зросла та вже складала: 25 416 дерев, 419 видів кущів та чотири тисячі інших рослин.
Популярність Київського ботанічного саду стрімко зростала не лише в тогочасній російській імперії, але й в усій Європі. І вже у 1852 році на території ботанічного саду вже було понад 25000 дерев, понад 400 видів кущів та понад 4000 інших рослин.
https://www.youtube.com/watch?v=jLSjpzMlpb0
Зараз колекція ботсаду налічує близько 9000 тисяч рослин різного географічного походження, яка вважається однією з найчисельніших в Україні.
З квітня 1908-1913 роки на території Ботсаду відкрився перший київський зоопарк. Він був заснований за ініціативи Київського товариства любителів природи. Згодом київська міська влада виділила для зоопарку нову локацію на Шулявці.
Ботанічний сад має ім’я видатного ботаніка та науковця. професора Олександра Фоміна, який керував ним у період з 1914-1935 роки. У роки II світової, війни Ботсад був істотно пошкоджений не лише внаслідок бойових дій, але й розграбування колекції. Ботсад відновив свою роботу для киян у 1944 році.