Міжнародний день собак у багатьох країнах відзначають 2 липня.
Існує ще кілька різних “святкових собачих” дат, неофіційно внесених до національних календарів. Це вкотре підтверджує той факт, що собаки варті нашої уваги, любові і турботи.
Тож, ділимося світлинами наших песиків-“читайликів”, а вірніше – друзями читачів бібліотеки на Пріорці. Запрошуємо до прочитання цікавих книжечок, де героями стали песики, чи тих, які знають про собак усе!
Загалом люди й собаки існують разом тисячі років. Деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями і навіть членами родини. Прикладів бездоганної собачої вірності в історії, чи не більше, ніж людської. Генетичні дослідження стверджують, що собаки походять безпосередньо від вовків. Якщо бути точніше, від неіснуючого нині виду цих тварин, який відділився від основної популяції. Час та місце одомашнення собак залишаються предметом суперечок.
Поширеною є версія, що вперше це сталося в Європі від 14 до 29 тисяч років тому.
Щоб ще більше удосконалити швидкість, силу, витривалість, гострий нюх та слух собак, люди вивели численні породи. Ці породи пристосовані до виконання різних функцій. Міжнародною кінологічною асоціацією офіційно визнано близько чотирьох сотень порід. Їх кількість постійно зростає.
В середньому собаки живуть 10-15 років, проте трапляються й виключення. Приміром, до Книги рекордів Гіннеса потрапив австралійський пес на ім’я Блюі. Він прожив 29 років 5 місяців. Площа клітин мозку, відповідальних за нюх, у собаки в 40 разів більша, ніж у людини. Це означає, що ці тварини надзвичайно добре відчувають запахи. Саме по цій причині їхню здатність використовують для пошуку людей, наркотиків, зброї та інших предметів і речовин.
Дослідження показали, що собаки можуть вивчити значення близько 250 слів та жестів. Все це ставить їхній інтелект приблизно на один рівень з інтелектом дворічної дитини.
Собаки – більше, ніж просто домашні улюбленці. Вони можуть стати помічниками для людей з інвалідністю, рятувальників. Також терапевтів у реабілітаційних центрах та компаньйонами, які ніколи не зрадять!