Головна » В цей день: культурні події 20 травня – що відбулося

В цей день: культурні події 20 травня – що відбулося

В цей день 1973 року народилась Наталя Володимирівна Сняданко — українська письменниця і перекладачка.

В цей день 1973 року народилась Наталя Володимирівна Сняданко — українська письменниця і перекладачка.

Наталя Сняданко народилася 20 травня у Львові. За освітою — філологиня, закінчила Львівський та Фрайбурзький університети. За фахом — журналістка та перекладачка з польської, німецької та російської мов.

Публікувалася у львівській та київській пресі — «Львівська газета», «Суботня пошта», «Дзеркало тижня». Також в журналах «Профиль-Украина» і «Український тиждень».

Повість Наталії Сняданко «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки» у 2004 році вийшла друком у Польщі та одразу потрапила до десятки бестселерів.

У 2013 році з’явився роман «Фрау Мюллер не налаштована платити більше». Станом на 2016 рік Наталя Сняданко співпрацює з краудпаблішинговою платформою Komubook як перекладачка.

У 2017 році у «Видавництві Старого Лева» вийшов новий роман — «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма», що присвячений постаті Вільгельма Габсбурґа. У 2021 році «Видавництво Старого Лева» випустило роман «Перше слідство імператриці», в основі якого — документальні матеріали з життя імператриці Сіссі. Книга має політичний підтекст та динамічний сюжет.

У червні 2020 року Наталя Сняданко увійшла до довгого списку літературної нагороди Центральної Європи «Ангелус» за книгу «Фрау Мюллер не налаштована платити більше».

Серед книжок авторки: «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки», «Сезонний розпродаж блондинок», «Синдром стерильності». Також «Чебрець у молоці», «Країна поламаних іграшок та інші подорожі», «Комашина тарзанка», «Гербарій коханців», «Фрау Мюллер не налаштована платити більше». Зокрема, «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма» та «Перше слідство імператриці».

В цей день 1844 року народився Микола Іванович Мурашко — український художник.

Микола Мурашко народився 20 травня в місті Глухові в родині різьбяра іконостасів. Ще з дитинства проявляв інтерес до малювання. Копіював ілюстрації з книжок і створював власні малюнки. 

У 1858 році переїхав до Києва. А ще згодом до Петербурга. Під час навчання в Петербурзькій академії мистецтв виявив себе як обдарований графік. Його літографічний портрет Тараса Шевченка вважається одним із найяскравіших художніх образів поета — реалістичним, виразним, технічно досконалим. Через хворобу Микола Мурашко не завершив повного курсу навчання і повернувся в Україну, де почав викладати. У 1868 році, після визнання Академією його робіт, розпочав викладацьку діяльність у Києві — в прогімназії.

У 1879 році за картину «Мотив з околиць Києва» отримав звання класного художника III ступеня. В останній чверті ХІХ століття активно працював у жанрі пейзажу. Прагнув глибоко пізнати природу: «Почуваю, що мила, любима мною природа не відпускає мене, не навчивши чого-небудь».

Микола Мурашко створив низку пейзажів: «Річка Тетерів», «Коростишів», «Крим», «Берег Алупки», «Ай-Петрі», «Мечеть», «Млин», «У парку» та інші.

Помер Микола Мурашко 9 вересня 1909 року на власному хуторі поблизу Бучі. Похований на Лук’янівському цвинтарі міста Києва.