Головна » В цей день: культурні події 22 квітня – що відбулося

В цей день: культурні події 22 квітня – що відбулося

В цей день своє 69-річчя відзначає Сумська Наталія В'ячеславівна – українська акторка та телеведуча.

В цей день своє 69-річчя відзначає Сумська Наталія В’ячеславівна – українська акторка та телеведуча.

​Наталія Сумська народилася 22 квітня в селі Катюжанка Вишгородського району Київської області. В сім’ї акторів Національного драматичного театру імені Івана Франка – народного артиста України В’ячеслава Сумського та заслуженої артистки України Ганни Опанасенко-Сумської.

У 1977 році ​Наталія Сумська закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. З того ж року працює акторкою Національного академічного театру імені Івана Франка.

З осені 2003 до початку 2010 року була ведучою програми «Ключовий момент» на телеканалі «Інтер». Працює ​Наталія Сумська в театральній компанії «Бенюк і Хостікоєв». З грудня 2016 року є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. 

Одружена з Анатолієм Хостікоєвим. Має двох дітей: дочку Дарину Мамай-Сумську (від першого шлюбу з Ігорем Мамаєм) та сина В’ячеслава Хостікоєва.​

Серед театральних робіт Наталії Сумської – ролі в постановках: «Моя професія — синьйор з вищого світу», «Регіон», «Трибунал», «Вибір», «Енеїда», «Шиндаї». Також «Мазепа», «Жіночий стіл у мисливській залі», «Різдвяна ніч», «Блез», «Біла ворона», «Грек Зорба», «Візит», «Коріолан», «Незрівнянна», «Кайдашева сім’я». Зокрема, «Пер Гюнт», «Цар Едіп», «Про мишей і людей», «Задунаєць за порогом», «Люкс для іноземців», «Васса Желєзнова», «Ураган на ім’я Одеса».​

В цей день 1899 року народився Григорій Овксентійович Довженко – український художник-монументаліст та живописець.

Григорій Довженко народився 22 квітня в селі Полтавці, яке нині є містом Баштанка Миколаївської області в Україні. Походив із багатодітної селянської родини.

У 1907 році почав навчання в церковнопарафіяльній школі. З другого класу був прийнятий до місцевого двокласного земського училища. Його закінчив у 1913 році з відзнакою. У тому ж році разом із батьками переїхав до Сибіру, до села Гвоздіївка в Акмолінській області. Восени 1921 року вони повернулися на батьківщину. Там він працював учителем малювання.

У 1922 році Григорій Довженко вступив до Одеського художнього училища. Навчався у Данила Крайнєва та Теофіла Фраєрмана. На третьому курсі перевівся на факультет монументально-прикладного мистецтва. Навчання завершив у 1928 році. Згодом познайомився з Михайлом Бойчуком і почав працювати художником-монументалістом у його майстерні.

У 1930 році працював художником на Одеській кінофабриці. Брав участь у створенні фільмів «Охоронець музею», «Перекоп», «Право батьків» і «25 000». З 1930 року до 1936 року Григорій довженко викладав малюнок і живопис на архітектурному факультеті Київського художнього інституту. Також був асистентом у майстерні Федора Кричевського.

Працював зазвичай у галузях монументально-декоративного мистецтва, станкового живопису та графіки. Створював портрети, пейзажі та натюрморти. Також розвинув техніку школи монументального живопису Михайла Бойчука. Додав до її умовно-площинного стилю неповторну декоративність.

Григорій Довженко виконав численні рельєфи, розписи та мозаїки на будівлях. Працював із різьбленням по сирій штукатурці та створював розписи з використанням поліхлорвінілової смоли.