В цей день 1897 року народився Олесь Йосипович Бабій – український письменник та драматург.
Народився Олесь Бабій в селі Середня Калуського району в багатодітній селянській сім’ї. Початкову освіту отримав у містечку Войнилів, а середню здобував у Калуші, Чорткові та Львові.
Українське громадсько-політичне життя в цей період найвільніше розвивалося у Чехословаччині, тож він Олесь Бабій виїхав до Праги. У 1924–1929 роках здобув вищу освіту в Українському педагогічному інституті імені Михайла Драгоманова. У 1926–1927 роках був редактором журналу ГУНМ «Національна думка». У 1927 році в Празі вийшла поема Олеся Бабія «Гуцульський курінь», яку Дмитро Донцов назвав антиподом «Червоної зими» Володимира Сосюри.
З 28 січня до 3 лютого 1929 року у Відні відбувся Перший Конгрес українських націоналістів. Там письменник був одним із представників ГУНМ. Очолював культурно-освітню комісію та виступав на пленумі. Після Конгресу повернувся до Львова, де співпрацював із газетою «Діло».
Олесь Бабій є автором поетичних збірок «Ненависть і любов», «Поезії», «Прамати», «Під шум Прута», «За щастя оманою», «Перехрестя». Зокрема, «Остання офіра цісареві», «Пожнив’я», «Світ і людина» та інших.
В цей день 1972 року у Києві було створено Інститут книги та друкарства.
Офіційною підставою для створення Музею книги і друкарства України була постанова Ради Міністрів УРСР № 137 від 17 березня 1972 року. Цим тогочасна Україна відгукнулася на ухвалу ЮНЕСКО вважати 1972 рік Міжнародним роком книги. Зокрема, сама ідея такого музею вже мала півстолітню історію.
В цей день 1937 року народився Сергій Володимирович Данченко – український режисер та педагог.
Серед кращих вистав Сергія Данченка: «Маклена Граса», «Річард ІІІ», «Украдене щастя», «Візит старої дами», «Енеїда», «Тев’є-Тевель», «Пігмаліон».
Працював Сергій Данченко головним режисером Львівського ТЮГу. Також головним режисером Львівського українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Тоді під його керівництвом зібралася чудова акторська команда. На прем’єри заньківчан приїжджали глядачі не тільки з області, але й з багатьох міст України. Коли у 1978 році Сергію Данченку запропонували переїхати до Києва й очолити театр імені Івана Франка, то режисер не дуже зрадів. За ним хотіла піти велика частина трупи львів’ян. Але тоді довелося б оголювати театр. Тому він узяв тільки двох акторів.
Помер Сергій Данченко 20 серпня 2001 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі. Після смерті режисера його місце на посаді художнього керівника театру імені Івана Франка зайняв його учень – народний артист України Богдан Ступка.