В цей день 16 років тому пішов з життя Павло Архипович Загребельний – український письменник, автор понад сорока романів.
Народився в селищі Солошине, що на Полтавщині. Мати хлопця Варвара померла рано, коли йому виповнилося 6 років. Ростила Павла Загребельного мачуха, з якою у нього були досить важкі стосунки.
1941 року закінчив десятирічну середню школу. Ще не маючи повних сімнадцяти років, пішов добровольцем до армії. Був курсантом 2-го Київського артучилища, брав участь у Битві за Київ, у серпні 1941 р. був поранений. Після шпиталю знову військове училище. Знову фронт, тяжке поранення в серпні 1942 р., після якого — полон, і до лютого 1945 р. — нацистські концтабори.
Перші кроки в літературній діяльності були зроблені на початку 1950-х років під враженням поїздки до Нової Каховки на будівництво Каховської ГЕС. Написана спільно з іншими письменниками збірка «Каховські оповідання», де героями оповідань були звичайні будівельники та колгоспники з навколишніх сіл. Ця збірка стала першою книгою автора. Серйозною заявкою на письменницьку зрілість стала «Дума про невмирущого». Присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у нацистському концтаборі. У другій половині 1950-х років Павло Загребельний видав збірки оповідань «Учитель», «Новели морського узбережжя». Зокрема, повісті «Марево», «Там, де співають жайворонки», «Долина довгих снів».
В цей день ми відзначаємо 88-річчя Павла Степановича Супруна – українського кобзаря і піаніста.
Народився на Сумщині. У 1944 році у віці 7 років втратив зір, підібравши міну, яка залишилась в районі села після боїв. Змалку любив співати, тому став активним учасником хору при Будинку культури. Маючи від природи чудові музичні та вокальні дані, він досконало опанував пісенну майстерність.
Навчався в Київському інтернаті для сліпих дітей. У 1969 році закінчив Київську консерваторію, 1973 року – студію кобзарського мистецтва при Українському музичному товаристві. З 1990 року кобзарство стало основною справою його життя. У 1996 році був учасником конференції славістів у Пенсільванському університеті, де розглядався феномен кобзарства в Україні. Виступав у Великій Британії. У 1999 році здійснив концертну поїздку до Чикаго, Флориди. Помер Павло Степанович Супрун 26 грудня 2019 року.