В цей день 18 січня 1894 року народився Лещук Осип Микитович – український письменник, педагог та священник.
Навчався у Віденському та Львівському університетах. Під час буремних подій 1918-1919 рр. служив у частинах Українських січових стрільців. У 1921 році закінчив Перемишльську духовну семінарію. Працював (1921-1944) у Рава-Руській реальній гімназії та школах.
Осип Лещук є автором ряду теологічних праць. Все своє життя він займався опікунською діяльністю. Дбав про бідних, сиріт, калік, безробітних.
В цей день 18 січня 1882 року народилась Екстер Олександра Олександрівна – художниця театру і кіно, педагог.
Була членом об’єднання «Бубновий валет». У 1924 році емігрувала до Франції. Народилася майбутня художниця в місті Білостоці Гродненської губернії. Дитинство майбутньої художниці минуло в Києві, куди згодом переїхала родина. Ася – так називали Олександру в родині – навчалася в київській гімназії Святої Ольги. Потім – у Київському художньому училищі. Разом з нею навчалися такі відомі в майбутньому митці-авангардисти, як Олександр Богомазов та Олександр Архипенко.
Ранні роботи Екстер були виконані в імпресіоністичній манері, але, попри успіх, художниця не бажала наслідувати відомих майстрів. Почала шукати свій шлях у мистецтві. Щоб поглибити знання і віднайти власний, неповторний стиль, дівчина поїхала в Париж, для навчання у Паризькій академії мистецтв. На той час Ася Григорович уже була Олександрою Екстер. Одружившись з відомим київським правником Миколою Екстером, вона взяла прізвище чоловіка. Під цим іменем увійшла в історію світового мистецтва.
Познайомившись із одним з найцікавіших поетів того часу – Гійомом Аполлінером, вона потрапила до кола найвидатніших новаторів європейського мистецтва – Пікассо, Брака, Леже. У середовищі кубістів Екстер знайшла те, що марно шукала в стінах Академії – нову філософію мистецтва. Потім була мандрівка до Італії. Знайомство з футуристом Боччоні, який переконав Олександру, що людям необхідно показати сучасне місто, в якому сконцентрована велика сила життєвої енергії. А динаміку сильного руху можна відтворити, використовуючи новітні пластичні форми. Згодом Екстер блискуче втілила це в одній зі своїх найкращих живописних робіт. До прикладу, «Київ. Фундуклеївська вулиця ввечері». А також у картинах «Севр. Міст», «Порт», «Місто», «Венеція» тощо.
Мистецька спадщина Екстер вважається класикою авангардизму. Вона була однією з тих, хто сміливо ламав стереотипи, прокладаючи шлях новому мистецтву. Доробок української художниці – величезний. Живопис і графіка, театр і кіно, монументальні композиції і проекти нових меблів – в усьому вона була пристрасним творцем. Розуміючи, що її футуристичним творам немає місця у соціалістичному реалізмі, вона заповідала свої твори й архів другу-художнику Семену Ліссіму. Таким чином, уся спадщина Екстер потрапила до Америки.
18 січня 1901 року народився Швачко Олексій Филимонович – український кінорежисер школи Олександра Довженка.
Найбільш відомий, як режисер культової кінострічки «Мартин Боруля». Працював, зокрема у театрі «Березоль». З 1925 року співробітничав у кіно з О. Довженком. Був режисером Одеської, а з 1928 року – Київської кіностудії. Зняв фільми: «Народні таланти», «Мартин Боруля», «Земля», «Кривавий світанок», «Діти сонця», «Мораль пані Дульської». А також «Любов на світанні», «Ніна» та ін.