У бібліотеці на Пріорці відбулося чергове заняття проєкту «Натхнення», де юні художники мали можливість розвивати свою уяву та талант до малювання.
Цього разу учасники створювали роботи на різноманітні сюжети, а результатом стали чудові картини.
Заняття живописом сприяють розвитку спостережливості, уважності та креативності, що підкреслюють експерти. Традиційно заняття “Натхнення” провела художниця Каріне Боровікова, яка надихнула дітей на нові творчі досягнення.
Історія живопису починається ще в епоху палеоліту. Тоді виникає печерний живопис, який досяг такого високого рівня, що першовідкривачів печерного живопису початку XX століття звинувачували у фальсифікації. Сучасні люди просто не могли повірити, що первісна людина була здатна на такі досконалі малюнки.
Живопис розвивався багато тисячоліть. Часом живопис досяг свого піка і падав у безодню. Потім відроджувався як птах Фенікс. Найбільшим підйомом в історії живопису була античність в Греції та Римській імперії, епоха Відродження і бароко. Освальд Шпенглер навіть стверджував, що останній великий художник помер в 17 столітті. Але це твердження спірне, особливо для любителів прерафаелітів, символістів або імпресіоністів.
Основні закони живопису побудовані на співвідношенні холодних і теплих кольорів. Холодні й теплі кольори та їх взаємодію зручно вивчати за допомогою кольорового кола. Особливо складно навчитися передавати об’єм в живопису.
Крім чисто технічної сторони, живопис має ще глибоку силу мистецтва, яка впливає на людину. Живопис може заспокоювати та дарувати естетичну насолоду.
Що таке живопис? Колір, фактура, ритм, композиція. Все це дає цілісну картину, яка викликає у глядача ряд емоцій. Картина – це своєрідна сповідь художника, емоційний автопортрет людини в певний момент його життя.
Фарба, що виливається на полотно, забирає з собою частину емоцій автора, візуалізуючи його внутрішній стан. Це своєрідна сповідь, яка приносить полегшення та задоволення від творчого пориву.
Молоде українське малярство визначається низкою талантів, що репрезентують усі напрями сьогочасного мистецтва.
Бібліотека на Пріорці запрошує всіх охочих приєднатися до наступних занять!