10 жовтня 1889 року народився Драй-Хмара Михайло Опанасович — український поет, літературознавець та перекладач доби розстріляного відродження.
Закінчив школу в Золотоноші, а також чотири класи Черкаської гімназії. Протягом 1906—1910 років навчався в Колегії Павла Галагана в Києві, а з 1910 по 1915 рік — на історико-філологічному факультеті Київського університету.
Михайло Драй-Хмара знав 19 мов. Це майже всі слов’янські (адже його спеціалізацією як ученого було слов’янознавство). Український поет почався саме в Кам’янці (бо до того писав вірші російською мовою). У місті над Смотричем він друкує поезії та переклади в альманасі «Буяння», у журналі «Нова думка», в газеті «Червона правда».
Перша збірка віршів Драй-Хмари «Молода весна» мала вийти 1922 року в Кам’янецькій філії Державного видавництва України, але для її друку забракло паперу. Тож першу (і єдину прижиттєву) збірку віршів «Проростень» поет видав 1926 року в Києві. Сюди увійшли й твори кам’янецького періоду, і пізніші шедеври. Особливо щемливо звучить поетове «Прощання з Поділлям».
В цей день 1894 року народився український письменник, філософ, соціальний антрополог та літературний критик — Петров Віктор Платонович.
Разом із Валер’яном Підмогильним започаткував жанр українського інтелектуального роману, а також жанр романізованої біографії.
1930 року Петров отримав докторат за дослідження «Пантелеймон Куліш у п’ятдесяті роки. Життя. Ідеологія. Творчість». Цього ж року фігурував у справі фіктивної Спілки визволення України, внаслідок чого був звільнений з посади керівника Етнографічної комісії та понижений до посади наукового співробітника. 1941 року короткий час був директором Інституту українського фольклору.
Віктор Петров був близьким до групи неокласиків в 1920-ті роки. Саме в цей час він написав більшість своїх художніх творів під псевдонімом В. Домонтовича. Твори Петрова в багатьох аспектах перекликаються з ідеями екзистенціалістів. Особливістю творів В. Домонтовича є їхній прихований інтелектуалізм та парадоксальність.
Своє 39-річчя сьогодні відзначає Писар Юрій Юрійович — український художник.
Займатися живописом почав у рідному місті під керівництвом Михайла Ворохти. В юності цікавився історією України, але коли постав вибір де навчатися, то потяг до мистецтва переважив. Освіту здобував в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника за спеціальністю «живопис».
З 2008 року художник бере участь у колективних виставках молодих художників в Івано-Франківську, Києві, Львові та інших містах України.
2010 рік став особливим у творчості Юрія Писаря — відбулася перша персональна виставка, що мала назву «Балет» в якій прослідковується вплив експресивного абстракціонізму. Наступні виставки «Ню» і «Балет», які відбулися у 2011 році, відкривають нового Юрія Писаря. Спрощуються форми, звужується колірна гамма, мінімізуються засоби вираження і разом з тим картини сповненні ритміки й напруги, концентруючи увагу на внутрішньому стані зображуваних танцівниць.