5 листопада 1919 року народився Міняйло Віктор Олександрович – український письменник та член Національної спілки письменників України.
Народився в родині службовця. Дитинство і шкільні роки пройшли на Київщині. Закінчив Київський залізнично-будівельний технікум. Працював геодезистом-землевпорядником, економістом, учителем, інженером-землевпорядником, а вночі займався письменницькою роботою.
Головний твір письменника – роман «Вічний Іван», за який автору присуджено Національну премію ім. Тараса Шевченка в 1996 році. Головний герой роману, український селянин, у всьому вивищується над зайдами-гнобителями й своїми зденаціоналізованими земляками.
В публіцистичних виступах у пресі письменник відстоював українську мову й культуру, намагався пробуджувати у земляків почуття національної гідності.
В цей день 1934 року народилась українська акторка, сценаристка і кінорежисерка – Муратова Кіра Георгіївна.
Авторка двадцяти двох кінострічок, які мають світове визнання та одержали високі премії на багатьох престижних міжнародних кінофестивалях, зокрема, «Короткі зустрічі», «Довгі проводи», «Астенічний синдром», «Чутливий міліціонер», «Захоплення», «Три історії», «Чеховські мотиви», «Мелодія для шарманки», «Вічне повернення». Муратова відзначена численними професійними й державними нагородами. У 1997 році вона отримала почесне звання академіка Національної академії мистецтв України. З 2017 року входила до складу Американської кіноакадемії, що визначає володарів премії «Оскар». Кіра Муратова підтримувала Євромайдан та українізацію кінематографа.
В цей день 1824 року народився Щоголів Яків Іванович – український поет, представник українського романтизму.
Щоголев був одним з представників Харківської школи романтиків, і велика кількість його поезій присвячена романтичному зображенню історичного минулого України, насамперед Запорізької Січі й козаччини, образам запорожців. Козакофільська романтика Щоголева перейнята песимістичною тугою за минулим, за зниклою «останньою Січчю». Низка поезій присвячена образам української природи.
Яків Щоголев написав для дітей багато поетичних творів. Найперший вірш, який варто згадати — це «Осінь». Тут йдеться не тільки про пору року, а й у підтексті про осінній період людського життя. Щоголев наголошує на тому, що людське життя не має таких чітких циклів, воно може зупинитися будь-якої хвилини.
5 листопада 1956 року народився Ушкалов Леонід Володимирович – український літературознавець, письменник, педагог, професор та член Національної спілки письменників України.
Народився у містечку Краснопілля на Сумщині. Навчався на філологічному факультеті Харківського держуніверситету, по тому працював на кафедрі української та світової літератури Харківського національного педуніверситету ім. Григорія Сковороди.
В доробку Ушкалова – роботи про життя, творчість і місце в культурі Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Панаса Мирного, Квітки-Основ’яненка, Михайла Драгоманова. Леонід Ушкалов є автором не лише академічних розвідок з історії української літератури, філософії та богослів’я, а й науково-популярних праць та книжок для дітей.