24 жовтня 1882 року народилась Дністрянська Софія Львівна – українська піаністка та педагогиня.
Дністрянській належать цінні розвідки з історії української та світової музики, опубліковані в періодичній пресі. Найбільше статей вона присвятила творчості зачинателя української новітньої музики М. Лисенка. Писала про О. Носалевича, М. Менцинського, О. Мишугу, Ф. Колессу. Із світової класики на увагу заслуговують її розвідки про Бетховена, Пуччіні та Ліста. Багато перекладала фахової літератури.
В цей день своє 59-річчя відзначає українська письменниця, дипломантка Міжнародного конкурсу «Коронація слова» та лауреатка Державної премії ім. М.В. Гоголя – Власенко Ірина Володимирівна.
Реалістичні твори письменниці присвячені соціально-психологічним проблемам сучасності, які тісно пов’язані зі складною і суперечливою історією України.
У 2020 році видавництвом “Фоліо” була започаткована серія “Мистецькі біографії”. Це белетризовані біографії відомих українських митців, спроба художньо переосмислити життя відомих особистостей. У своїх книгах Ірина Власенко використовує документальні свідчення сучасників і дослідників, вказує джерела інформації, в діалогах використовує реальні зафіксовані письмово фрази відомих людей. Тому біографії виходять максимально наближеними до реальності. В серії “Мистецькі біографії” вже написано 5 книжок.
24 жовтня 1936 року помер Бурячок Іван Мартинович – український художник театру та живописець.
У 1906 разом з Ф. Красицьким і О. Сластіоном заснував журнал “Шершень”, де публікував карикатури. У 1908–1918 роках був художником театру М. Садовського в Києві.
Також оформив ілюстрації до поеми «Енеїда» Котляревського та байок Глібова.
В цей день 2009 року помер Євченко Касян Дмитрович – український музикант, керівник ансамблів «Гук», «Гучок» та «Гученя», соліст Національного заслуженого народного хору України ім. Григорія Верьовки.
В 1986 р. ансамбль “Троїстих музик” переростає в ансамбль народних музик “Гук”, назва якого визначилась завдяки інструменту, який придумав Касян Дмитрович. Про ансамбль “Гук” та його керівника Укртелефільм зняв два фільми, які неодноразово демонструвались по українському телебаченню.
У 2006 р. Касян Дмитрович отримав звання Майстра народної творчості. Великі мистецькі досягнення майстра та перший великий успіх прийшов до колективу під час святкування 1100-річчя Житомира.
В цей день своє 85-річчя відзначає українська композиторка, педагогиня та громадська діячка – Дичко Леся Василівна.
Найбільше місце у творчості посідають хорові твори, в яких виразно проступає зв’язок з фольклором, обрядовістю та християнськими мотивами. Окреме місце посідає дитяча тематика. Цей світ, за висловом Кияновської, композитору вдалося розкрити “з усією безпосередністю та осяйністю дитячого бачення природи та життя”.