В цей день 1842 року народився Микола Віталійович Лисенко – український композитор, піаніст та диригент.
Народився Микола Лисенко в селі Гриньки Кременчуцького повіту Полтавської губернії. Батько, Віталій Романович Лисенко, полковник Орденського кірасирського полку. Село належало материному дядькові Миколі Булюбашу.
Випускник Київського університету, навчався в Лейпцизькій та Петербурзькій консерваторіях. В 1904 році відкрив у Києві Музично-драматичну школу. Згодом очолив товариство «Боян», 1908 року заснував і очолив «Український клуб». Микола Лисенко був основоположником інструментальних жанрів.
Композитор є автором 9 опер. Зокрема, Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Енеїда», дитячих опер «Коза-дереза», «Пан Коцький» та інших. Микола Лисенко – один з перших інтерпретаторів «Кобзаря» Тараса Шевченка. Автор понад 80 вокальних творів різних жанрів. Свого часу Микола Лисенко був не тільки українським композитором № 1. Він був однією з центральних постатей усієї української культури.
Однією з головних перешкод в музичній діяльності Лисенка була цензура. В одному з листів до Івана Франка композитор пише: «Треба Вам знати, що цензура… з новим царствуванням стала скаженою і лютою, як ніколи до того. Вже дійшло до того, що забороняються звичайні збірки побутових пісень, щоб і звука не було українського. Вони прагнуть до повного знищення слова, звука, всього, що тільки має дух український».
В цей день 1936 року народився Михайло Григорович Осадчий – український журналіст і письменник.
Народився Михайло Осадчий в родині селян-колгоспників. У 1958 році закінчив факультет журналістики Львівського університету. Згодом працював редактором і старшим редактором Львівської телестудії.
Був двічі засуджений. Покарання відбував у мордовських концтаборах. Після заслання Михайло Осадчий повернувся до Львова. Довго не мав роботи, потім працював вантажником, двірником, кочегаром.
У листопаді 1987 року Михайло Осадчий став одним із ініціаторів створення Української асоціації незалежної творчої інтелігенції. Його б засудили і втретє. В грудні 1988 року Михайла Осадчого офіційно попередили про кримінальну відповідальність «за дармоїдство», але не встигли – розвалилась імперія.
1993 року в мюнхенському Українському Вільному Університеті Михайло Осадчий здобув науковий ступінь доктора філософії. Захистив дисертацію «Українське літературне дисидентство». Михайло Осадчий був членом львівської письменницької організації. З 1993 року працював доцентом кафедри історії журналістики Львівського державного університету.
Помер Михайло Григорович 5 липня 1994 року. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.