В цей день 1894 року народився Стешенко Іван Никифорович – український оперний співак-бас.
В дитинстві співав у церковному хорі лебединської Соборно-Успенської церкви на Сумщині. Там його помітив місцевий вельможа граф Капніст і запросив хлопчика до власного хору. Згодом син графа – Олексій Капніст відправив Івана до Італії, де Стешенко навчався три роки у кращих італійських педагогів.
В Італії Іван Стешенко познайомився з дочкою генерала Орлова – Емілією, яка потім стала його дружиною.
1914 року на Міжнародному конкурсі молодих співаків у Пармі Стешенко здобув першу премію. Це відкрило йому широкий шлях на оперну сцену. Він з успіхом дебютує в оперних театрах Італії. Через Першу світову війну Стешенко із сім’єю змушений повернутися до Києва. Потім виступав в оперному театрі. 1921 року співак захворів і виїхав за кордон лікуватися. Також виступав у Варшаві, Лодзі та інших містах, згодом – у США. Скрізь мав успіх. Але хотів повернутися в Україну, що й зробив у 1931-му.
Тут він виступає у Харківському оперному театрі – на той час Харків був столицею радянської України. Але працювати було важко – почалися переслідування, цькування, заздрість. Тоді Стешенко переходить до Харківської філармонії і розпочинає гастролі містами Союзу, аж до Далекого Сходу. Іван Стешенко відвідав рідний Лебедин, гостював у матері, в родичів, але місцева влада заборонила йому виступати в міському будинку культури. Він співав для земляків у садочку.
Хвороба нирок, складні умови життя привели Стешенка на 43-му році життя до раптової смерті. Жодна газета радянської України і Союзу не згадала співака теплим словом. Лише в «Известиях» надрукували некролог на кілька рядків.
В цей день своє 75-річчя відзначає український композитор – Шумейко Володимир Вікторович.
Народився на Дніпропетровщині. Закінчив композиторський факультет Київської консерваторії (клас М. Скорика). Викладав у Рівненському філіалі Київського інституту культури. Був редактором видавництва «Музична Україна». Написав музику до фільмів: «Ти тільки не плач», «Меланхолійний вальс», «Для сімейного огнища». А також до до фільмів «Judenkreis, або Вічне колесо», «Кайдашева сім’я».