Сьогодні відзначаємо 105 річницю з дня народження українського художника театру та заслуженого діяча мистецтв – Кустенка Костянтина Івановича.
Народився Кустенко 18 серпня 1919 року у місті Севастополі, а у 1937 році закінчив Одеський художній технікум. Оформив такі вистави як «Маскарад», «Велика сила», «Любов Ярова», «Ліс», «На жвавому місці», «Не все коту масниця» та ще багато інших.
В цей день 2006 року в Києві розпочався IV Всесвітній форум українців.
Форум проходив у дні святкування першої річниці проголошення незалежності України з 21 по 24 серпня 1992 року. Учасниками форуму стали три з половиною тисячі українців, у тому числі півтори тисячі делегатів і гостей з більш ніж п’ятдесяти країн світу. Цей форум став найбільшим, відколи з 1992 року в Україні проводяться з’їзди представників діаспори.
В цей день 1997 померла Примаченко Марія Оксентіївна – українська народна художниця та лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.
Про ранню творчість Примаченко згадувала: «Починалося все це так. Якось біля хати, над річкою, на заквітчаному лузі пасла я гусей. На піску малювала всякі квіти, побачені мною. А потім помітила синюватий глей. Набрала його в пелену і розмалювала нашу хату…». Сусіди приходили подивитися на дивину, зроблену дитячими руками, просили і їхні хати прикрасити.
Джерела її натхнення в настінних хатніх розписах, в орнаментальному та пісенному багатстві прийняла з колисковою матері. Творчість Примаченко ввібрала розмаїту школу народного мистецтва, багатовікову культуру народу: від медяників у вигляді фантастичних звірів, весільних виробів з тіста, якими славилася вона в селі, і старовинних тканин, килимів, вишивок, вибійок.
Примаченко у всьому була правшею, але писала лівою. Постійно вчилася у поліської природи.
Не маючи в арсеналі «професійних хитрощів», писала на звичайному ватмані пензлями фабричного виготовлення гуашшю та аквареллю. Перевагу віддавала гуаші, щоб отримати соковиту, щільну декоративно виразну пляму з чітким силуетом. Спочатку вела лінію олівцем, недбало, «по-дитячому» окреслювала контури, потім упевнено клала колір.
Шар фарби то густий, то прозорий, що видно підготовчий малюнок олівцем. Мазок не стандартизований, позбавлений одноманітності: то зовсім не відчувається, то визначає форму, то короткий і уривчастий, то широкий і густий, іноді рівний, іноді дещо кострубатий. Динамічний мазок у композиції «Під сонцем на морі чайка годує своїх дітей» створює враження бурхливого моря.