21 вересня 1940 року Львівський театр опери і балету відкрили в центрі міста.
Будівництво театру розпочалось у червні 1897 року за проєктом архітектора Зигмунта Ґорголевського — автора багатьох монументальних споруд Польщі і Німеччини. Майстер намагався зробити все якнайкраще. Найбільш декорованою частиною головного фасаду є поле трикутного фронтону розмірами 4,2×20 м. Його прикрашає скульптурна композиція Антонія Попеля “Радощі та страждання життя”. Зала глядачів чотириярусна, у плані має форму ліри. Має 44 ложі й розрахована на 1002 осіб. Арку сцени увінчують фігури генія та ангела з гербом Львова.
Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. прем’єрою лірико-драматичної опери “Янек” Владислава Желенського — про життя карпатських верховинців. Театр іменувався Великий міський театр і працював до 1934 року. Того року театр опери і балету було закрито через фінансову скруту. У міжвоєнні роки у Великому (Міському) театрі виступала польська трупа, ставились переважно польські музичні та драматичні вистави.
В цей день 2019 року стартував український фестиваль «Comic Con Ukraine 2019» у Києві.
Comic Con Ukraine 2019 зібрав разом представників з Франції, Італії, Греції, Чехії, Польщі, Угорщини, Болгарії, Бельгії, США, Мексики, Колумбії, Великобританії, Німеччини, Білорусі та ще близько 10 країн.
“Для нас фестиваль — це гучномовець, через який ми сміливо та впевнено заявляємо світові про Україну, про наших косплеєрів, художників, авторів, крафтерів. Про величезну кількість фанатів популярної культури та про те, що ми готові до більшого та кращого.”, — повідомили організатори на сайті фестивалю.
В цей день свій 77 рік народження відзначає Стівен Кінг — американський письменник, автор понад 200 творів, серед яких понад 50 бестселерів у стилях жахи, фентезі, трилери та містика.
У 2003 році Стівен Кінг став лауреатом найвищої премії США в області літератури — медалі «За особливий внесок в американську літературу».
А у 2014 році отримав Національну медаль США в галузі мистецтв.
В цей день ми відзначаємо міжнародний день миру.
День миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року. Початково відзначався в 3-й вівторок вересня; пізніше, від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.
Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.