В цей день 1850 року народився Руфін Гаврилович Судковський – український художник.
Руфін Судковський народився 19 квітня в невеликому містечку Очаків. Воно розташоване на березі Дніпро-Бузького лиману, води якого впадають у Чорне море. Його батько був священником. Родина оселилася в Очакові після того, як місто захопила Російська імперія. Дід художника, отець Деон, служив у Свято-Миколаївському соборі в Очакові.
За сімейною традицією Руфін Судковський вступив до духовної семінарії в Одесі. Але священицький шлях його не приваблював. Ще в дитинстві проявилися здібності до малювання. Під час навчання в Одесі ці захоплення посилилися. Велике враження справили на нього пейзажі південного моря. Саме в той період він остаточно вирішив стати художником. Часто відвідував малювальну школу Одеського товариства любителів мистецтва. Там же познайомився з Іваном Айвазовським.
У 18 років Руфін Судковський залишив семінарію та вступив до Петербурзької академії мистецтв. У столиці перед ним відкривався інший світ. Він сумував за рідними краєвидами, але продовжував навчання і писав картини. У 1871 році отримав Велику срібну медаль Академії. Згодом захворів і повернувся в Очаків. Там йому допомогло рідне середовище та свіже морське повітря.
Спочатку Руфін Судковський навчався в Одеській рисувальній школі. Згодом у 1868 році вступив до Петербурзької академії мистецтв. У 1882 році здобув звання академіка. Художник прагнув реалістично передати морський пейзаж. Майже всі картини створював із натури. Руфін Судковський був одним із провідних пейзажистів України другої половини XIX століття. Він став містком між двома поколіннями мариністів.
Художник не змагався з людьми. Його боротьба була з натурою, фарбами. Він прагнув передати знайомий і близький йому світ моря, неба і простору Причорномор’я.
Із кінця 1870 років Руфін Судковський почав експонувати свої роботи не лише в Академії мистецтв, але й у Товаристві виставок художніх творів. Це зробило його ім’я відомим у мистецьких колах. З часом талант художника зміцнів. Він став відомим серед широкого загалу шанувальників. Тематика моря повністю захопила художника. У 1880 роках він усе більше прагнув передати красу природи. У ній він бачив джерело моральності.
Його пейзажі ставали більш розгорнутими й глибокими. Картина «Місячна ніч на Чорному морі» – приклад того, як буденне набувало поетичного звучання. У ній згадуються роздуми художника про життя, його сенс і роль людини. Вечірній спокій на картині навіює думки про вічне, піднесене. Цей світ – і реальний, і ідеалізований – став основою його творчої мови. Серед характерних робіт Руфіна Судковського – марина «Очаківський берег». Інші пейзажі: «Бурхливе море восени», «Сутінки на березі Чорного моря», «Перед бурею поблизу Одеси». Також «Буря поблизу Очакова», «Перед грозою. Хутір на Дніпровому лимані», «Після бурі», «Штиль» та інші.