В цей день 2013 року у Києві відбувся один із найвелелюдніших мітингів Революції Гідності.
Це день дав поштовх подальшому загостренню протистояння між українцями і владою. Першого дня зими громада зібралася на Всеукраїнське віче. О 12:00 колона мітингувальників рушила з Михайлівської площі вулицею Володимирською до парку Шевченка. Далі маршрут пролягав Хрещатиком, повз Бессарабську площу і закінчився на Майдані Незалежності. Це була хода колосальних розмірів: її початок був на Майдані, а кінець – у парку Шевченка.
За різними даними, того дня у Києві мітингували близько півмільйона осіб. Цього ж дня мітингувальники зайняли будівлю КМДА і Будинок профспілок. Поки на сцені Майдану Незалежності виступали політики, дехто з учасників акції намагалася штурмувати Адміністрацію президента. «Беркут» відбив штурм, а потім почав переслідувати нападників. Силовики діяли з максимальною жорстокістю, б’ючи всіх, хто траплявся їм на шляху. Таким чином, крім учасників протесту постраждало близько 40 журналістів, у тому числі й іноземних видань. Акції протесту 1 грудня 2013 року відбулись також у багатьох інших містах країни. У Львові, Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Рівному, Харкові, Дніпропетровську, Хмельницькому, Одесі, Вінниці, Ужгороді, Кіровограді, Донецьку, Луганську, Житомирі.
1 грудня 1909 року народився Кос-Анатольський Анатолій Йосипович – український композитор, народний артист України.
Професор Львівської консерваторії. За фахом юрист (закінчив юридичний факультет Львівського університету). Автор опер, балетів, кантат, ораторій, пісень, романсів. Зокрема, й таких відомих і популярних, як «Ой піду я межи гори», «Солов’їний романс», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».
Лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка. За своє творче життя написав майже 500 музичних творів. А також 100 критичних статей з питань музики, літератури, культурно-громадського життя.
В цей день 1918 року народився Майборода Платон Іларіонович – український композитор та лауреат премії імені Т. Шевченка.
Народився на хуторі Плехівщині Полтавської області. Музичній грамоті попершу навчався у старшого брата, композитора Георгія Майбороди. Закінчив Київську консерваторію по класу композиції.
Працював викладачем у Київському музичному училищі ім. Р. Глієра та у вечірній музичній школі для молоді. Також співпрацював із Київською кіностудією ім. О. Довженка. Написав музику до багатьох кінофільмів і спектаклів. Автор відомих пісень, серед яких – «Білі каштани», «Пісня про рушник», «Моя стежина», «Київський вальс». У творчому доробку композитора – численні хорові твори та симфонічна музика. Зокрема, симфонічна поема «Героїчна увертюра», вокальна-симфонічна поема «Тополя» (слова Тараса Шевченка) тощо.
1 грудня 1966 року народився Штонда Тарас Борисович – український оперний співак.
В 1993 році закінчив Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського. Тарас Штонда – лауреат багатьох міжнародних конкурсів. З 1992 року – соліст Національної Опери України. На сцені цього театру виконав провідні ролі басового репертуару. Базіліо («Севільський цирульник» Россіні), Мефістофель («Фауст» Шарля Гуно), Борис Годунов, Пімен, Варлаам та інші.
А загалом за творчу кар’єру Штонда виконав майже 40 партій басового репертуару. Йому аплодували у Великій Британії, Іспанії, Італії, Швейцарії, Нідерландах, Данії, Швеції. А також Норвегії, Бельгії, Франції, Німеччині, Чехії, Польщі, Бразилії, Японії та інших країнах.