В культурному кластері «Краків» у Києві відбулася презентація проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили», який зосереджений на розвитку дитячої інклюзивної медіастудії.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
«Щасливі обличчя дітей – це найважливіше, заради чого ми всі працюємо. Немає нічого більш ефективного для їхнього розвитку, ніж творчість і можливість активно долучитися до культури й мистецтва. Проєкт «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили» став яскравим зразком культури без бар’єрів. Він дійсно є унікальним і багатовимірним. Бажаю успіхів усім, хто створював його: і дорослим, і дітям. Лише спільними зусиллями ми дійсно зможемо створити «суспільство для всіх», – зауважила Ганна Старостенко під час презентації проєкту.
Також вона зазначила, що діяльність інклюзивного креативного простору в Києві масштабується. Йдеться про дитячі інклюзивні медіастудії в культурних кластерах і реабілітаційних центрах для осіб з інвалідністю. Завдяки одночасному використанню засобів культури та мистецтва, інклюзивних мистецьких практик та арттерапевтичних інструментів, діти – безпосередні учасники проєкту – активно залучені в суспільне життя столичної громади. Ці методи допомагають включити дітей у різні аспекти суспільного життя та сприяють їхній інтеграції в столичну громаду. Вони відкрили для себе нові форми творчої самореалізації, отримали унікальний досвід і рівні можливості для особистісного розвитку. Також підвищили самооцінку, розвинули комунікативні якості та стали більш відкритими суспільству.
Участь у презентації взяли діти та їхні батьки, представники влади, організацій, що опікуються питаннями людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, родин Захисників і Захисниць України.
«ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили» – це унікальний кроссекторальний проєкт, що поєднав одразу сім секторів культури та мистецтва. До прикладу, культурні та креативні індустрії, аудіовізуальне, аудіальне, візуальне, перформативне та сценічне мистецтво. Зокрема і літературну справу, культурну спадщину із соціальною та освітньою сферами. За три місяці діти встигли відвідати безліч креативних воркшопів, творчих майстер-класів, психотренінгів, репетицій, зйомок і звукозаписів. У результаті вони створили шість різнопланових аудіовізуальних творів із перекладом українською жестовою мовою, які поширюватимуться засобами медійного простору.
Проєкт орієнтований на підвищення безбар’єрності в українському суспільстві та культурі. Він зосереджений на забезпеченні соціальної адаптації, інтеграції, підтримки й відновлення ментального здоров’я дітей.