Сьогодні, 9 серпня, бібліотека на Пріорці святкує Всесвітній день книголюбів.
Це чудова нагода відзначити безмежну любов до книг. Хоча свято День книголюбів спочатку з’явилося в США як неофіційне, його популярність зросла по всьому світу, нагадуючи нам, що книги заслуговують на увагу не лише один день на рік, а щодня.
Напередодні цього особливого дня бібліотека на Пріорці влаштувала бібліопікнік під улюбленим бібліотечним дубом – справжня мрія для кожного бібліофіла. Разом із книголюбами Евеліною, Міланою та Олександрою, бібліотекарі занурилися у літню читанку-майстерку. Читали комікс Д.Коула «Чарівний шкільний автобус у вулику». Ця книга розповідає про захопливу екскурсію американських школярів у світі комах.
Першим друкованим виданням у світі вважається книга, надрукована шляхом ксилографії в Кореї у 751 році. На території Європи цей метод почали використовувати лише у 14 столітті.
Для створення книги спочатку вирізали дерев’яну форму з зображенням сторінки, потім змочували її чорнилами та відбивали на папері. Таким чином виходило швидко зробити багато копій однієї книги. Метод ксилографії почав широко застосовуватися у друці зображень та гральних карт. Однак друк книги потребував чималих зусиль, оскільки для кожної сторінки треба було вирізати нову форму. Окрім того, досить скоро дерев’яна різьба ставала непридатною для подальшого друку.
В 1045 році в Китаї було розроблено розбірну матрицю з кераміки для друку книг. Виглядало це наступним чином – до неглибокого піддону наливали розплавлений віск, на який складали ієрогліфи. За допомогою рівної дощечки символи вирівнювались, після повного застигання воску матрицю можна було використовувати для друку.
Бібліотека на Пріорці вітає книголюбів з міжнародним святом та запрошує до прочитання найцікавіших книг.