Головна » Відкритий урок класу електрогітари Юлії Михайлової в ДМШ №37

Відкритий урок класу електрогітари Юлії Михайлової в ДМШ №37

Якщо запитати підлітка: «На якому музичному інструменті ти хотів би навчитись грати?» – абсолютна більшість відповість: «На гітарі».

Якщо запитати підлітка: «На якому музичному інструменті ти хотів би навчитись грати?» – абсолютна більшість відповість: «На гітарі».

Адже гітара в сучасному дитячому сприйнятті асоціюється перш за все з зірковою сценою, славою поп- та рок-музикантів. А тим паче – електрогітара. І як чудово, що опанувати цей інструмент можна в звичайній музичній школі.  В Дитячій музичній школі №37 клас електрогітари веде молода, креативна викладачка – Юлія Михайлова. ЇЇ учні постійно беруть участь в шкільних концертах як соло, так і в ансамблях. 

6 березня відбувся відкритий урок Юлії Михайлової «Пентатонічний звукоряд як основа імпровізації на електрогітарі в роботі з учнями елементарного підрівня».

Урок проходив з ученицею 4 класу елементарного підрівня Юлією Бобруйко.

Імпровізація в музиці – це найдавніший вид музичної творчості, який полягає у створенні музики водночас з процесом її виконання. В європейській музиці мистецтво імпровізації існувало багато століть і лише 200 років тому поступилося виконанню музики за допомогою чітко зафіксованої нотації. Кульмінацією імпровізації в музиці XX століття часто вважається Джаз, де легенди як Луї Армстронг імпровізував свої соло. Зокрема, створювали неповторні мелодії прямо на концертах.

В наш час багато музикантів відчувають необхідність відроджувати традиції музичної імпровізації в руслі академічної музики і в музичній освіті. Тому відкритий урок Юлії Михайлової та її учениці став цікавим та пізнавальним для всіх викладачів відділу народних інструментів ДМШ №37.

Під час заняття з електрогітари було розглянуто та узагальнено поняття «імпровізація». Також слухачі змогли почути перші імпровізаційні спроби на електрогітарі. Викладач застосувала новий та оригінальний практичний метод ведення уроку – «музичний батл», де педагог та учениця по черзі імпровізували під «мінус». В результаті народився новий спільний твір учня та викладача. На уроці панувала захоплива, доброзичлива та спокійна атмосфера.