16 листопада 1949 року народився Одайник Сергій Вадимович – український живописець, художник-монументаліст та член Національної спілки художників України.
Працював в галузі станкового живопису та монументально-декоративного мистецтва. Створив низку пейзажів: «Дорога після дощу» (1976), «Весна у Голосіївському лісі» (1976), «Теплий вечір» (1979). Автор жанрових картин «Літо в Києві», «Біля Чорного моря» (1979), «Звуки літньої ночі» (1980). Серед мальовничих робіт — портрети народних майстрів Опішні, Решетилівки, інших центрів народного мистецтва: «Народна художниця Г. Верес» (1976), «Синій верстат» (1977), «Народний майстер села Опішня О. Селюченко» (1978).
Улюбленою моделлю митця була його дружина Галина Бородай: «Сон» (1976), «Галя» (1977), «Галя. Ранковий етюд» (1978). Трагічним подіям Голодомору присвячена картина «Реквієм. Голод 1932—1933 рр.» (1993). Серед монументальних робіт художника: розпис Михайлівського Золотоверхого собору; розпис Київського вокзалу; серія монументально-живописних панно («Луцьк», «Кам’янець-Подільський») та інші.
В цей день 1895 року народилась Мневська Галина Іванівна – українська письменниця доби Розстріляного відродження, перекладачка, акторка, педагогиня.
Галина навчалась в Лубенській і Московській гімназіях, потім на вищих жіночих курсах у Москві, та в Ольгинському університеті у Києві. Проте останній курс в Києві не закінчила через нестачу коштів.
В подальшому Галина Мневська працювала акторкою у Вінницькому театрі імені Івана Франка під керівництвом Гната Юри. Також пробує сили в літратурі: 1921 року у львівському видавництві «Русалка» вийшла її збірка «Шляхом чуття».
Після поразки української революції 1917-21 років Мневська опиняється на еміграції в Західній Україні, на той час захопленій Польщею. Мешкала тут у Львові. 1921 року вийшла заміж за емігранта з УНР Клима Поліщука. Незабаром народила доньку Лесю. Львівський період був особливо плідним у творчості Галини Мневської. Вже у 1922 році вийшла друком її збірка «Перед брамою». Її оповідання та новели друкувалися в часописах Львова, Праги, Відня.
16 листопада 1930 року народився Сацький Олександр Степанович – український кінодраматург, член Спілки кінематографістів України.
Народився 1930 р. у м. Пологи, Запорізької області. Закінчив сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1962).
В цей днь свій 46 рік життя відзначає Матіяш Дзвінка Валентинівна – українська письменниця та перекладачка.
Матіяш відома як авторка романів «Реквієм для листопаду» та «Роман про батьківщину». Її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам’яті Романа Єненка.
Її творчість продовжує монологічну традицію наративу, яка бере початок в українській літературі від таких знакових авторів, як Іздрик і Прохасько. Однак її письмо відрізняється ще більшою насиченістю і глибиною, що можна вважати наступним етапом у розвитку жанру. Безперечно, їй належить звання однієї з найкращих українських стилістів. Її письму притаманний католицький містицизм, аскетична чутливість, а її внутрішні монологи раз-по-раз набувають рис молитовної піднесеності.