Завдяки успішній співпраці між двома містами, на сцені Київського академічного драматичного театру на Подолі відбувся спільний концерт за участю учнів мистецьких шкіл та ліцеїв у рамках мистецького проєкту «Київ-Харків. Музика єднає».
Захід відбувся за ініціативи Київської міської ради у партнерстві з Департаментом культури Харківської міської ради, Департаментом культури КМДА, Управлінням туризму та промоцій КМДА, Київським міським методичним центром закладів культури та навчальних закладів, Київською муніципальною академією музики ім.Р.М.Глієра та Київським академічним драматичним театром на Подолі.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха – Київ висловлює солідарність з Харковом, який постійно потерпає від ворожих обстрілів, не лише наданням гуманітарної підтримки, а й через мистецтво.
«Діти в мистецьких закладах початкової освіти Харкова фактично третій рік не мають можливості повною мірою реалізовувати власний мистецький потенціал, виходити на професійні сцени, демонструвати свої таланти та дарувати майстерність широкому колу глядачів. Попри те, вони продовжують навчатись, вдосконалювати свої творчі вміння. Нам дуже хотілось подарувати цим дітям можливість виступити, познайомитись та поспілкуватись зі своїми київськими однодумцями. Талановиті юні харків’яни та кияни виступили на одній сцені. Мистецький проєкт «Київ-Харків. Музика єднає» став виявом солідарності між двома містами – усе, що відбувається у Харкові, відгукується у наших серцях. Сьогодні як ніколи нам потрібна єдність та
взаємопідтримка. Ми захоплюємось мужністю та стійкістю викладачів, батьків та талановитих дітей, підтримуємо мистецьку освіту та молодь. Дякую всім організаторам та меценатам, які спільно допомогли подарувати юним виконавцям та глядачам це справжнє свято музики, підтримати та надихнути талановитих дітей», – наголосила Вікторія Муха.
«Крім цього, під час перебування у Києві діти з Харкова мали нагоду познайомитись зі столицею України. А також відвідати майстер-класи викладачів Київської муніципальної академії музики ім.Р.М.Глієра з різних спеціальностей – фортепіано, скрипка, флейта та інші», – додала Вікторія.
У святковій програмі взяли участь: Харківська ДМШ №9 ім.Сокальського, Харківська ДМШ №12 ім.К.Шульженко, Харківська ДМШ №10, Харківський державний музичний ліцей та Харківська ДМШ №1 ім.Л.Бетховена. А також, Київська ДШМ №2 ім.М.І.Вериківського, Київська ДШМ
ім.С.Турчака та Київська ДШМ №5. Провучали твори видатних композиторів – корифеїв української та західноєвропейської музики, таких як М.Лисенко, Л.Ревуцький, Ф.Шопен, Н.Паганіні тощо.
Закривали концерт викладачі та учні ДШМ №5 м.Києва – неперевершений Хор учнів старших класів “Зорі Оболоні” та вокальний ансамбль викладачів “Квітка-Душа”.
«Ця подія стала надзвичайно актуальною та важливою для нас. Я надзвичайно радію, що ця триденна поїздка до Києва знову повернула їх до нормального та звичного життя без постійних повітряних тривог, а також надала можливість виступати перед глядацькою аудиторію, дарувати своє мистецтво глядачеві, спілкуватися з однолітками та просто гуляти містом. Також неймовірно вдячні усім організаторам і киянам за цю чудову та теплу зустріч…» — зазначила Тетяна Мараховська, в.о. директора Департаменту культури Харківської міської ради.
Своїми враженнями від подорожі поділився Юхим Мельніков — один з учасників концерту, учень 8 класу відділу народних інструментів Харківської дитячої музичної школи №1 ім.Л.Бетховена.
«Ця подорож залишила у моєму серці незабутні враження. Вперше за два роки війни я мав можливість вийти на сцену та зіграти для глядачів „Чардаш“ Вітторіо Монті, поділившись з публікою частинкою свого мистецтва. Виступ перед глядачами подарував мені безмежне щастя та яскраві емоції…Також, це була чудова нагода для мене, оскільки вперше за час війни я багато спілкуватися з моїми однолітками наживо, не через Viber чи соціальні мережі. Ми розмовляли про музику, повністю занурившись у творчу атмосферу. І це просто прекрасно…» — не приховує своїх емоцій Юхим.
Символічно, що сучасне приміщення Київського академічного драматичного театру на Подолі побудоване за проєктом харківського архітектора – Олега Дроздова.