12 грудня у музичній школі №37 відбувся звітний концерт відділу народних інструментів “Музична мозаїка”.
Викладач класу домри Аліна Прокопенко виступила разом з ансамблем юних домристів молодшого віку. А також в дуеті з колегою, доцентом НМАУ ім.Чайковського Світланою Білоусовою. Зокрема виступали й учні-домристи з сольними номерами.
Першість серед найпопулярніших інструментів на відділі, та й в школі в цілому, безумовно тримає гітара. Викладач Юлія Ахтирська представила ансамбль гітаристів. В школі викладається мистецтво гри не тільки на класичній, а й на електрогітарі, що приваблює учнів старшого шкільного віку. Учні виконали сучасні рок-композиції на цьому інструменті.
Прадавніми попередниками гітари є стародавні струнні щипкові інструменти з шийкою, що з’явилися в глибокій старовині. Найдавніші зображення щипкових інструментів знайдені на глиняних барельєфах Месопотамії (2 тисячоліття до н. е.). А також на фризі буддійського монастиря Ертама поблизу Термеза. Значно подібнішими за конструкцією до гітари вважаються стародавні китайські інструменти — юань, що відносяться до 3-го тисячоліття до нашої ери. Вони мали верхню та нижню деки та дві обичайки, що їх з’єднували.
Сама назва гітара ймовірно, сходить до назви кіфари — давньогрецького щипкового інструмента (κιθάρα), схожого на ліру. Пізніше грецьке слово потрапило до латинської мови (cithara). Звідки вже було запозичене іншими європейськими мовами, в тому числі й українською.
Барокова гітара вживалася переважно для акомпанування в музиці розважального характеру. Французькі композитори використовували гітару в балетах.
Інструмент, що став символом народної музичної творчості – бандура. Поступово набуває популярності серед школярів. Учні виконували як народні, так і сучасні композиції для бандури.
Бандура – український та козацький народний струнно-щипковий музичний інструмент. Класичний (діатонічний) і сучасний (діатонічний або хроматичний) інструмент з родини арф, гусел та псалтиріонів.
В ширшому розумінні до бандур зараховують кобзу – старовинний український національний струнно-щипковий музичний інструмент з родини лютневих. Музикант, граючи на кобзі, притискає струни на грифі, тримаючи її подібно до лютні. Потім щипком пальців у потрібний момент видобуває звук певної струни.
Завершився концерт “Музична мозаїка” низкою ансамблевих номерів. Слухачів звеселили ансамбль гітаристів “Легіт”, ансамбль домристів “Барви” та ансамбль акордеоністів.