Головна » В цей день: від відкриття КПІ до ювілеїв сучасних письменників

В цей день: від відкриття КПІ до ювілеїв сучасних письменників

В цей день було відкрито Політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.

Рішення заснувати Політехнічний інститут було ухвалене наприкінці 1886 року. Майже за два роки, 31 серпня 1898 року, відбулося пишне відкриття навчального закладу. Наступного дня, 1 вересня розпочалися заняття, які перший час проходили на Бульварно-Кудрявській вулиці у приміщенні Комерційного училища. Комплекс споруд, де наразі розташований КПІ, звели протягом 1898-1902 років за задумом архітектора Ієроніма Кітнера та місцевого архітектора Олександра Кобелєва. Сьогодні ці будівлі вважаються пам’ятками історії, архітектури та містобудівної спадщини.

В цей день 31 серпня 1893 року народився Нижанківський Нестор Остапович – український композитор, піаніст та музичний критик.

З початку 1920 року в музичних творах Нижанківського дедалі помітнішою стала епічна виразність, зокрема у солоспіві «Грай, трембіто» на слова Романа Купчинського. Вершиною втілення епічного змісту була його хорова поема «Наймит» на слова Івана Франка, написана під впливом кантат Станіслава Людкевича. Цей твір увійшов до скарбниці духовних надбань українського народу. В ній композитор музичними засобами відобразив мрію українців про майбутню свободу для всіх і кожного.

Успіхом увінчалася робота Нижанківського для театральних вистав, зокрема його музикою до комедії Юрія Косача «Кирке з Льолею», яку 1938 року поставив у Львові театр імені Івана Котляревського.

Сьогодні ми відзначаємо 73 річницю від дня народження українського художника – Кумановського Миколи Івановича.

Творчість Кумановського відображає драматизм і сперечання XX століття. Провідні теми творів Кумановського — трагізм людського буття, швидкоплинність часу, безпорадність існування. Його герої перебувають у полоні абсурдного світу. В деяких картинах Кумановський конструктивно насміхається з сучасників, спонукаючи їх до змін. Сам художник описував багатьох героїв своїх картин як українців під владою невпевненості, тягаря минулого.

В цей день свій 69 рік життя відзначає Жубіль-Книш Галина Миколаївна – українська письменниця і мисткиня.

Народилась у сім’ї інженера Миколи Книша та вчительки математики — Ольги Книш. З 1962 до 1972 року навчалась у Дрогобицькій середній школі № 2. Проживає у Дрогобичі. Галина Жубіль-Книш пише вірші, казки, працює в жанрі вишивання. 

Сьогодні своє 63-річчя відзначає український поет і прозаїк – Гарбуз Сергій Володимирович.

Народився 31 серпня 1961 року в місті Свердловську (нині Довжанськ) Луганської області. Закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка. Працював Гарбуз Сергій редактором газет «Восточный экспресс» та «Краснодонские вести». Зокрема є автором поетичних збірок «Яблуко надкушене» та «Сліпий дощ», а також багатьох публікацій у колективних збірниках. Лауреат міжнародного літературного конкурсу «Гранослов».