Головна » В цей день: Важливі моменти в культурному просторі

В цей день: Важливі моменти в культурному просторі

В цей день ми відзначаємо 56 рік з дня народження українського співака, композитора, поета, письменника та телеведучого – Кузьми Скрябіна.

В цей день ми відзначаємо 56 рік з дня народження українського співака, композитора, поета, письменника та телеведучого – Кузьми Скрябіна.

Вільно володів українською мовою, також знав англійську та польську. Історія життя Андрія надалі була тісно пов’язана з гуртом «Скрябін». У 2000 році був ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка», який проіснував до 2002 року.

З 2003 року Кузьменко протягом усіх десяти сезонів працював разом зі співачкою Наталею Могилевською ведучим музичного телепроєкту «Шанс» на телеканалі «Інтер», а згодом і програми «Шиканемо». З того часу Андрій брав всі важелі керування проєктом «Скрябін» на себе, починав творити зовсім іншу музику, ніж раніше.

17 серпня відзначаємо 42 роки з дня смерті Шамо Ігоря Наумовича – український композитор, народний артист Української та лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка.

Шамо є автором музики гімну Києва «Як тебе не любити, Києве мій!». Він мешкав у Києві до кінця життя. Також є автором симфоній, фортепіанних творів, музики до кінофільмів та понад 300 пісень. Багато років співпрацював з українським поетом Дмитром Луценком, у співавторстві з яким написані пісні «Як тебе не любити, Києве мій!», «Не шуми, калинонько», «Осіннє золото», «Пісня про щастя» та багато інших.

В цей день 2010 помер український письменник та наймолодший лауреат Малої Шевченківської премії – Олесь Ульяненко.

У грудні 2009 у видавництві «Треант» вийшла кримінальна мелодрама «Там, де Південь», а навесні 2010 — друге видання книги «Жінка його мрії». Її презентація відбулась у вигляді провокаційного літературно-художнього перформансу в київській галереї «Карась». За життя був нагороджений преміями журналів «Сучасність», «Благовіст» та «Кур’єр Кривбасу».

Сьогодні ми відзначаємо 81 рік з дня народження Шматьки Миколи Гавриловича – українського художника та скульптора.

На початку 1990-х зі своєю сім’єю переїхав з Одеської області на батьківщину дружини — у невелике шахтарське містечко на Луганщині, Красний Луч. Власноруч викопав й облаштував свою першу підземну галерею. 13 років разом із родиною він прожив у підвалі, де створював і зберігав свої роботи. Дахом цього особистого мистецького андеграунду слугували старі чоботи шахтарів, які він використовував замість шифера чи соломи. Вісім років у підземеллі працювала безплатна виставка, яку відвідували поважні вітчизняні та закордонні гості. Через відсутність охорони галерею неодноразово грабували.

В цей день 2006 року помер Гай-Головко Олесь Несторович – український письменник, поет та літературознавець.

Олекса працював редактором у Харківському радіокомітеті (1932—1933), виконував обов’язки відповідального секретаря журналу «Червоний шлях». 1935 переїхав до Києва, став членом Спілки Письменників України, працював у київських часописах і видавництвах.