В цей день 1950 народився Віктор Анатолійович Стельмах – український поет, Член Національної спілки письменників України.
Віктор Анатолійович Стельмах народився 28 березня 1950 року в місті Володимир-Волинський, що на Волині. Середню освіту поет здобув у рідному місті. Згодом навчався та працював у Львові. Проходив військову службу. Нині проживає в Одесі.
Віктор Анатолійович нині очолює ревізійну комісію Одеської обласної організації НСПУ. Активно проводить творчі зустрічі з читачами в бібліотеках Одеси та області. Також організовує поетичні читання для молоді в навчальних закладах. Редагував збірку дитячих віршів «Одеська читанка», яка вперше в Україні вийшла у незвичному форматі накладом лише 150 примірників. Існує ймовірність перевидання, адже попит на дитячі книги українською мовою залишається високим.
Віктор Стельмах є автором поетичних збірок: «Листопадовий грім», «Свавілля білого бузку» та «Грішна сув’язь».
В цей день 1905 року народився Георгій Титович Авраменко – український актор і режисер.
Георгій Авраменко не мав професійної освіти. Навчався в Торговому інституті. У 1924 році працював у Харківському новому театрі імені Лесі Українки. Також у пересувних театрах Києва, Вінниці, Жмеринки. Зокрема, в житомирському театрі «Червоний шлях», першому Київському робітничо-колгоспному театрі.
Георгій Авраменко є виконавцем характерних і комічних ролей. Серед його сценічних образів – Хома Кичатий у «Назарі Стодолі» Тараса Шевченка, Шельменко в «Шельменку-денщику» Григорія Квітки-Основ’яненка. Довгоносик у «В степах України» Олександра Корнійчука, Фамусов у «Лихові з розуму» Олександра Грибоєдова.
Як режисер поставив вистави «Майська ніч» Михайла Старицького та «Олеся» за Олександром Купріним. У Тернопільському обласному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка здійснив постановку п’єс «Кайдани порвіте» Михайла Левченка та «Мати-наймичка» Івана Тогобочного.
Також виступав у «Гайдамаках» за Тарасом Шевченком (інсценізація Василя Харченка і «Марині» Миколи Зарудного у ролі Лейби. Окрім театральної діяльності, активно читав твори Тараса Шевченка.
В цей день 1925 року народився Дмитро Михайлович Гнатюк – український оперний співак та режисер.
У 1960 році Дмитро Гнатюк записав пісню «Два кольори», грамплатівки з якою скуповувалися величезними тиражами. Пісня звучала в телепередачах і на радіостанціях. Незабаром співак закріпив успіх, виконавши «Пісню про рушник». У 1975 році здобув другу освіту, закінчивши Київський інститут театрального мистецтва за спеціальністю режисер.
Окрім співочої кар’єри, Дмитро Гнатюк увійшов в історію як режисер-новатор. Закінчивши режисерський факультет, взявся за втілення своїх найсміливіших задумів. Його дебютом в новому амплуа стала опера Олександра Бородіна «Князь Ігор». Дмитро Михайлович виключив будь-яку можливість порівняння його постановки з іншими. Він свідомо порушив класичні оперні канони та замість черговості увертюра-пролог-опера представив пролог-увертюру-оперу. Не всі спочатку зрозуміли суть такої новаторської режисури, навіть дорікали Михайлу Гнатюку, але час довів його правоту.