В цей день 1918 року народилась Ірина Твердохліб-Банах – українська художниця та ілюстраторка книжок.
Після завершення середньої школи Ірина Твердохліб-Банах певний час займалася малярством під керівництвом Фелікса Вигживальського. У 1939 році вступила до Державного Інституту Пластичного мистецтва у Львові. Там її викладачами були Микола Федюк і Михайло Осінчук. Після завершення навчання деякий час викладала малювання у середній Фаховій Жіночій Школі у Львові. У 1944 році Ірина Твердохліб-Банах стала членом Спілки Образотворчих Митців.
Серед робіт Ірини Твердохліб-Банах є картини на релігійні теми. До прикладу, «Ікона Божої матері», «Божа Мати в день Різдва Христового повертається з діточками в Україну». Символістичні полотна: «Два світи», «У вирі життя», «Сибір». Жанрові роботи: «Українська мати на грані двох світів», «Голод в Україні у 1932–33 рр.», «Україна сьогодні». Пейзажі: «Церква святого Миколи у Кривчицях». Натюрморти: «Мої улюблені квіти», «Маки в городі».
Художниця працювала в техніках портрета, емалі, кераміки, лінориту, фотографії та шовкодруку. Брала участь у персональних та збірних виставках у Клівленді, Нью-Йорку, Рочестері, Торонто, Філадельфії. У 1987 році видано альбом «Творчість Ірини Банах-Твердохліб» українською та англійською мовами з репродукціями її картин. Серед її робіт: «Україна сьогодні», «До волі», «Голод в Україні. 1932–1933», «Хресна дорога Української матері».
В цей день своє 60-річчя відзначає Олег Іванович Денисенко – український художник та винахідник нового виду мистецтва.
Олег Денисенко народився у Львові. Закінчив Українську академію друкарства. Старший син художника – Олександр Денисенко відомий кінорежисер, лауреат понад 20 престижних міжнародних нагород та відзнак. Олег Денисенко живе та працює у Львові.
Художник займається естампом, живописом, бібліофільським виданням, скульптурою. Також є винахідником нового виду мистецтва — гесографія. Даний вид мистецтва є унікальним у світі. Роботи Олега Денисенка є в колекціях Королівського палацу у Стокгольмі. В будинку-музеї Альбрехта Дюрера в Нюрнберзі, у Королівській академії в Лондоні. Також у численних світових музеях, публічних та приватних збірках.
Авторський стиль Олега Денисенка – ANTIQVITAS-NOVA. Цей стиль визначає синергетичне поєднання традиції та інновації. Суть творчості Олега Денисенка в рекомбінуванні класичних тем, великій увазі до деталей. Також скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього виразу.