Головна » В цей день: культурні події 22 вересня

В цей день: культурні події 22 вересня

В цей день 1939 року народився Костін Олександр Васильович — український композитор, лауреат Шевченківської премії та Народний артист України.

Костін найбільш відомий завдяки своїм балетам — «Русалонька», «Демон», «Запрошення до страти» та інших, що відбувались в Національному оперному театрі. Крім того, у творчому доробку Костіна 4 опери, симфонічні, камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори.

 

Сьогодні свій 73 рік життя відзначає Гурепко Микола Михайлович — український прозаїк, журналіст та член Національної спілки письменників України.

 

Гурепко був літературним працівником, завідувачем відділів редакцій та відповідальним секретарем районних газет. А саме Путильської, Чернівецької, Чаплинської та Нововоронцовської «Ленінський шлях». Гурепко є автором краєзнавчих книжок — легенд Карпат і Таврії — «Від синіх гір — до сивого Дніпра», «Шкатулка гетьмана» та ін.

В цей день своє 65-річчя відзначає Барський Борис Володимирович — український режисер, актор, поет та Народний артист України.

Є членом Національної спілки кінематографістів України. З 1984 року Борис Барський працює провідним актором комік-трупи «Маски-шоу». Зіграв майже в усіх 80 серіях «Масок». Пише вірші та видав сім збірок.

 

В цей день 1839 року народився український маляр, представник класицизму й академізму в Галичині, письменник та публіцист — Устиянович Корнило Миколайович.

 

Мистецьку освіту Устиянович Корнило здобув у Віденській академії мистецтв. Працював у Відні, Галичині й на Буковині. Найчисленніше виявився в церковному монументальному малярстві: ікони для понад 50 церков, 15 іконостасів, 11 стінописів та 7 декоративних картин. Устиянович створив близько 40 портретів та низку картин на історичні теми. Помер 1903 року в селі Довге на Дрогобиччині під час роботи над іконостасом. У цьому селі й похований. Найяскравіше патріотичні погляди Корнила Устияновича відображені у його вірші «Заклятий Іван».

 

Своє 60-річчя сьогодні відзначає Хрущак Володимир Богданович — український прозаїк, редактор та журналіст.

 

Як літератор, Володимир Хрущак дебютував у 2003-му романом «Зовнішня приємність страждання». Головний герой твору — Олекса Довбуш. 2007 року вийшов його другий роман «Феміда на ланч», характерний сатиричністю. 

 

Головні герої його психологічних романів — нонконформісти, люди, які ні при яких обставинах не пристосовуються до дійсності. У 2012 році опубліковано збірку «Книга життя». 

 

Крім оповідань, вона містить однойменну повість, що відзначається вдумливістю й філософічністю. У ній ідеться про твір Юрія Дрогобича, який прочитали, зокрема, Іван Вишенський, Самійло Величко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський та інші. За легендою, твір впливав на долю людей і на всю історію. Хто його мав, той міг дізнатися про свою прийдешність. Отож багато хто хотів заволодіти цим рукописом, серед інших і знаний авантюрист — граф Каліостро.