В цей день 1925 року було засновано Канівський музей-заповідник «Могила Тараса Шевченка» (нині Шевченківський національний заповідник).
Згідно з заповітом Тараса Шевченка, 22 травня 1861 р. поет був перепохований у Каневі на Чернечій горі, яка відтоді зветься Тарасовою. У 1884-му тут було відкрито народний музей «Тарасова світлиця», встановлено монументальний чавунний пам’ятник-хрест (зруйнований войовничими атеїстами під спів «Інтернаціоналу» у 1923 р.).
Сьогодні 181 рік з дня смерті Квітки-Основ’яненка Григорія Федоровича – українського прозаїка, драматурга та письменника.
Квітка-Основ’яненко був прихильником ідеї вдосконалення суспільства шляхом реформ і впливу на нього засобами літературного й театрального мистецтва. Головним творчим принципом вважав «писання з натури», орієнтацію на живу навколишню дійсність. Згодом наприкінці 1830-их Квітка-Основ’яненко почав писати свої прозові твори українською мовою.
20 серпня 1939 року народився Шевчук Валерій Олександрович – письменник та перекладач.
Валерій Шевчук вважається одним з фундаторів Житомирської прозової школи. У творчості В. Шевчука умовно можна виділити три основні напрямки: історична проза, твори, що відображають сучасне життя, літературознавчі праці. Валерій Шевчук є автором близько 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, дослідником і перекладачем сучасною українською мовою творів давньоукраїнської літератури.
В цей день свою 77 річницю відзначає Юхницький Януш Володимирович – український театральний актор.
Юхницький закінчив Драматичну студію при Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка в Києві. З 1975 року — актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові. У 1991 році нагороджений званням Заслуженого артиста України.
В цей день 1944 року помер Липа Юрій Іванович – письменник, поет та публіцист.
У 1917 р. Липа робить свої перші кроки на літературній ниві — він є редактором часопису «Вісник Одеси». Пише свої перші брошури: «Союз визволення України», «Королівство Київське за проєктом Бісмарка» та інші. 20 серпня 1944 року Юрія Липу було замордовано підрозділом НКВС.
Сьогодні відзначаємо 125 річницю з дня народження українського художника та рисувальника Саєнка Олександра Ферапонтовича.
Мистецтво Олександра Саєнка пов’язане з народним матеріалом — соломою. Саме в глибоких спалахах золотої соломи, що ввібрала в себе сяйво сонця й соки землі, художник побачив свої картини. 1964 його мистецький доробок було представлено на здобуття Шевченківської премії, але лауреатом він не став.
20 серпня відзначаємо 105 річницю з дня народження Доломана Євмена Михайловича – письменника (поета, прозаїка).
У 1950 році Євмен Доломан дебютував першою поетичною книгою «Плем’я переможців». Згодом, з незначною різницею у роках, з’явилися поетичні збірки «Оновляється земля», «Славна молодість», «Зустрічі й розлуки».