Головна » В цей день: культурні події 10 квітня – що відбулося

В цей день: культурні події 10 квітня – що відбулося

В цей день 1946 року народилась Ольга Володимирівна Безпалків – українська художниця-керамістка

В цей день 1946 року народилась Ольга Володимирівна Безпалків – українська художниця-керамістка.

Ольга Безпалків народилася 10 квітня в Полтаві. Освіту здобула у Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша. Після цього навчалася у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва, який закінчила у 1971 році. Її фаховим викладачем був Іван Томчук.

У 1972–1996 роках працювала художницею-керамісткою на львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці. З 1996 року – асистентка з рисунка у Львівському лісотехнічному інституті. Виставкову діяльність розпочала у 1975 році. Брала участь у виставках за кордоном. Зокрема, в Італії, Польщі, Фінляндії, Угорщині та Німеччині. Її персональні виставки відбулися в Києві та у Львові.

Серед робіт Ольги Безпалків – композиція «Думи», до складу якої входять керамічні штофи «Ремесла», «Розваги» та «Військо». До інших її творів належать штоф «Театральний», композиція «Народний театр», декоративна пластика «Чорна кам’яниця», «Будинок Корнякта». Також «Каплиця Трьох Святителів», «Кривчицька церква» та «Бернардинський костел». Важливе місце у творчості займають триптихи «Світанок», «Полудень», «Сутінки», а також композиція «Пегас».

Особливу увагу привертає декоративна пластика «Конфлікт» із зображенням собак, що гарчать одна на одну, та «Пісковий годинник», де художниця порушує тему плинності життя. Експресивною є також композиція «Круки». У серії «Макітри» представлені роботи «Розпач», «Спроба» та «Зусилля».

Окремо варто згадати декоративний таріль Ольги Безпалків «Дівчина і море», твір «На свято з піснею», штоф «Львівський». Також набір посудин для спецій, оформлених зображеннями збору та обробки відповідних інгредієнтів.

В цей день 1933 року народився Віктор Семенович Близнець – український письменник-прозаїк.

Віктор Близнець народився в селі Володимирівка Компаніївського району Одеської області в родині селян. Через те, що під час Другої світової війни його свідоцтво про народження було втрачено, мати визначила дату приблизно – «у голодовку перед Пасхою». Так і з’явилася дата 10 квітня 1933 року.

Після закінчення середньої школи у 1952 році Віктор Близнець переїхав до Києва. Згодом вступив на факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. Його однокурсниками були Василь Симоненко, Микола Сом, Тамара Коломієць, Юрій Ячейкін та інші талановиті люди, які згодом стали письменниками.

Публікувати свої твори  Віктор Близнець почав у 1959 році. Перша книжка оповідань – «Ойойкове гніздо». Вийшла друком у 1963 році. Переважна більшість його творчого доробку – це книжки для дітей.

Віктор Близнець був справжнім дитячим письменником за природою свого таланту. Він умів бачити світ очима дитини, осмислювати слово від його першозначення, знаходити нове у звичному. Його твори, зокрема «Паруси над степом», «Древляни», «Підземні барикади», «Вибух», свідчать про глибокий інтерес до історії українського народу.