В цей день 1787 року у Празі відбулося перше виконання опери Моцарта «Дон Жуан».
Опера була написана на замовлення Празького театру після блискучого успіху «Весілля Фігаро». Автор українського перекладу лібрето — Микола Лукаш. На його текст оперу було поставлено в Національній опері України в 1989 році (режисерка-постановниця — Ірина Молостова, диригент-постановник — Олег Рябов).
В цей день своє 63-річчя відзначає Горбунов Олексій Сергійович – український актор театру та кіно.Народний артист України.
Олексій Сергійович Горбунов народився 29 жовтня 1961 року у Києві. Дитинство пройшло на масиві Русанівка. У 1978 році, відразу після закінчення школи, не зміг вступити до Київського Театрального інституту імені Карпенка-Карого, оскільки не був комсомольцем. У 1978—1979 роках працював у театрі імені Лесі Українки монтувальником, підсобним робітником у костюмерному цеху. У театрі завдяки Аді Роговцевій познайомився з її чоловіком — актором і педагогом Костянтином Степанковим.
У 1984 році закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. У своєму першому фільмі «Вантаж без маркування» Олексій почав зніматися в день вручення диплома.
У 1984—1995 роках був актором театру-студії кіноактора кіностудії імені Олександра Довженка. У 1990-х працював приватним таксистом через кризу на кіностудії Довженка. Повернутися до зйомок у кіно допоміг режисер Володимир Попков, запросивши на роль блазня Шико в багатосерійний телефільм «Графиня де Монсоро».
29 жовтня 1947 року народився Брозинський Михайло Федорович – український письменник, журналіст та редактор.
Михайло Брозинський народився 29 жовтня 1947 року в селі Михалкове Сокирянського району Чернівецької області. У 1965 р. закінчив середню школу в рідному селі, у 1972 р. — філологічний факультет Чернівецького державного університету.
Майже 20 років очолював найбільшу журналістську організацію на Буковині Чернівецького телерадіокомітету, де було на обліку понад 60 членів НСЖУ.
29 жовтня 1918 року помер український письменник, педагог та літературознавець – Авдикович Орест Львович.
Дебютував белетристичним нарисом «Шекс» у газеті «Діло» (27 і 28 травня 1898 року). Друкувався у львівському виданні «Руслан» і «Літературно-науковому віснику».
У творах «Гуси», «До місяця», «Звечора», «Останні скарби» та інших наближався до «нової школи» в українській літературі, подаючи на основі монологів, діалогів психологізовані пластичні малюнки з життєвих випадків, концентруючи увагу на душевних зрушеннях, нюансах думок і почуттів героя.
29 жовтня 2021 року помер Литовченко Тимур Іванович – український письменник-фантаст, інженер-металург за освітою, член Національної спілки письменників України.
Тимур Литовченко писав фантастику в різноманітних жанрах, починаючи від науково-популярної та аж до містики та жахів, авантюрно-історичні романи, детективи. Різноманітними є й форми написання творів — від невеликих оповідань, віршів, есе, казок, повістей і аж до романів. Автор понад двадцяти збірок прози й авторських книг. Спочатку писав та публікував твори російською мовою, згодом перейшов на українську. Значну частину власного доробку автор самостійно переклав українською мовою.