Головна » Синьо-жовтий прапор як символ українського народу

Синьо-жовтий прапор як символ українського народу

Щорічно 23 серпня українці відзначають День прапора. Це державне свято, яке було засноване у 2004 році. 

Щорічно 23 серпня українці відзначають День прапора. Це державне свято, яке було засноване у 2004 році. 

Раніше День Державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над київською мерією.

Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах.

День прапора несе в собі багатовікову історію відданості, героїзму та бажання досягнути власного шляху розвитку. Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської «Весни народів» у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами зі значно давніших часів.

Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові.

Щорічно 23 серпня українці відзначають День прапора. Це державне свято, яке було засноване у 2004 році. 

На честь свята відбувається комплекс урочистих заходів. Зокрема, щороку 23 серпня о 9 годині проводиться офіційна церемонія підняття прапора України в Києві, обласних та районних центрах. А також в інших населених пунктах України за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій та політичних партій.

Звичайні громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують прапор України.

На Наддніпрянщину, яка була в складі Російської імперії, синьо-жовтий прапор як символ української національної боротьби прийшов після подій революції 1905–1907 років. А вже за десятиріччя, у 1917-му, він став офіційним стягом української державності. Під синьо-жовтими прапорами відбувалися маніфестації українців. З ними українські воїни 100 років тому вирушали в бій. У квітні 1918-го синьо-жовті прапори підняли над кораблями Чорноморського флоту у Севастополі.

А після втрати незалежної української держави синьо-жовтий прапор залишався символом національної боротьби та спроб відновити державність у різних регіонах України.