2 жовтня відбудеться відкриття виставки «Ковчег. Твори Віктора Гукайла».
«Ковчег» – виставковий проєкт, який увібрав 77 графічних робіт відомого київського художника Віктора Гукайла, створених упродовж його життя.
Історія про Ковчег, побудований Ноєм для спасіння родини й тварин від Всесвітнього Потопу, відома людству з давніх-давен.
У більш загальному сенсі ця розповідь підштовхує до думки, що кожен із нас, свідомо чи напівусвідомлено, повторює дії Ноя. Протягом життя ми будуємо свій корабель, створюємо в ньому каюти для збереження та захисту всього найціннішого. Під час війни давня притча набуває особливого змісту. В часи небезпеки й випробувань українське суспільство гуртом будує ковчег для захисту та піднесення майбутнього нашої країни.
Віктор Гукайло (1948, Київ – 2023, Таль-Ель, Ізраїль) — український графік, живописець, ілюстратор, сценограф. Був головним художником двох Дніпровських Музеїв – Музею АТО та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Серія «Ковчег» Віктора Гукайла бере початок у 1990 роках. Великі композиції з ретельно проробленими деталями та майже фрагментарні начерки множилися і набирали нового вигляду до самої смерті відомого українського графіка і сценографа. Часом ковчеги перетворюються на неозначені міста-території, лаштунки сцени – рідного для художника оточення, в якому легенди ставали реальністю, адже з початку 1990 років він працював у Київському театрі ляльок. Трохи згодом з’явилися зображення серцевин кораблів порятунку, розлінованих на секції-каюти, мешканці яких схожі на загадкові знаки-символи, подібні до літер єврейської абетки. Насамкінець рефлексії митця на спричинені воєнними діями руйнації, відобразилися в окремій серії ковчегів, що набули подоби скалічених війною будинків.
Роботи на виставці репрезентують різні періоди творчості художника, демонструють трансформації художньої мови та різноманіття доробку, спонукають до роздумів про істинні цінності в житті кожного – рідних і друзів, місця сили, уподобання, враження, спогади. Вони створені в начерках і ескізах, виконаних олівцем, пером, сангіною, гуашшю.
Наприкінці їх доповнювали кольоровими олівцями, маркерами, лінерами, а також у серіях монохромних і кольорових монотипій – техніці, якій художник надавав перевагу протягом усього життя.
Кураторки виставки: Олена Живкова, Олена Мітякіна. Музей висловлює подяку родині Віктора Гукайла — його донькам Анні Іпатьєвій і Соні Гукайло.
Відкриття 2 жовтня (середа) о 17:00. Вхід на відкриття вільний.