Головна » Культурна спадщина Оболоні: площа Сантьяго-де-Чилі

Культурна спадщина Оболоні: площа Сантьяго-де-Чилі

Однією з культурних пам’яток є пам'ятник Самеду Вургуну - азербайджанському поетові та письменнику.

Однією з культурних пам’яток є пам’ятник Самеду Вургуну – азербайджанському поетові та письменнику.

Він встановлений навпроти наявної з 1974 року бібліотеки, яка також має ім’я цієї відомої людини – на вулиці Олександра Архипенка, 3. 

Урочисте відкриття пам’ятника Самеду Вургуну відбулося 26 вересня 2006 року – в період, коли відзначався 100-річний ювілей від дня його народження. Ініціаторами створення скульптурної композиції виступили – Посольство Азербайджанської Республіки та Конгрес азербайджанців України. Пам’ятник являє собою бронзову скульптуру поета та письменника. Сама скульптура розташовується на масивній необробленій гранітній брилі, яка, своєю чергою, встановлена на дворівневій основі. На лівій частині постаменту закріплено табличку з написом: «Видатному азербайджанському поетові Самеду Вургуну з нагоди 100-річного ювілею».

Наступна зупинка в подорожі культурних спадщин – площа Сантьяго-де-Чилі. Вона є найнезвичайнішою у столиці назвою, з’явилась в Оболонському районі у 1998 році. 

Однією з культурних пам’яток є пам'ятник Самеду Вургуну - азербайджанському поетові та письменнику.

Ця площа без назви була побудована у 1973 році на перетині тоді ще двох вулиць – Набережної Славутича і Маршала Малиновського. Вона являє собою типову для Оболоні кільцеву транспортну розв’язку з великою круглою клумбою в центрі. Навколо площі розташовані пішохідні тротуари, а поряд з нею — невеликий сквер. 

5 серпня 1998 року, після початку будівництва Оболонської набережної й розташованого вздовж неї мікрорайону 3-Б, безіменну площу було названо на честь міста-побратима Києва і столиці Республіки Чилі – Сантьяго-де-Чилі. Відкрита 5 серпня 1998 року». 

Монумент-знак дружби між столицями двох країн являє собою три високі металеві колони з дзеркальним покриттям, з’єднані у двох місцях, на яких – на круглому майданчику розташовуються бронзові скульптури кондора і гуанако. Хижий птах і лама зображені на скельному виступі та з коронами на головах. А на центральних частинах колон закріплено герби України, Києва і Республіки Чилі, також зроблені з металу.