У бібліотеці Обрій відбулося чергове засідання читацького клубу «Разом», на якому учасники обговорювали повість І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».
Ця класична українська робота, написана ще у 1878 році, не втрачає своєї популярності й сьогодні, захоплюючи як молодь, так і дорослих читачів. Як зазначив Іван Франко, цей твір є «найкращою оздобою українського письменства», і справді, він продовжує надихати нові покоління.
«Кайдашева сім’я» — реалістична соціально-побутова повість українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького, написана 1878 року та вперше надрукована 1879 року у львівському журналі «Правда». У повісті через серію трагікомічних ситуацій з життя родини Кайдашів демонструється шкода від духовної роз’єднаності, яка призводить до егоїзму, розбрату, невмілого користування спадком попередніх поколінь.
«Кайдашева сім’я» розкривається в дії, яку рухають побутові суперечності. Проте підставою для цих суперечностей є влаштування самого суспільства у перші десятиріччя після скасування кріпацтва. У цьому творі художньо відтворено злободенні для того часу проблеми селянства: злиденне життя хліборобів, руйнування патріархального устрою, неосвіченість і забобонність селян. Разом із тим Іван Нечуй-Левицький також порушив інші проблеми.
Учасники засідання обговорювали феномен цієї соціально-побутової повісті, вивчаючи, чому вона залишається актуальною навіть через десятиліття. Присутні ділилися своїми враженнями та думками. Одні відзначали вічний конфлікт між поколіннями – батьками та дітьми, свекрухами та невістками, що дуже знайомо й сучасним читачам. Інші звертали увагу на неперевершену майстерність автора у зображенні народної мови, природи та колоритних образів героїв. Багато хто підкреслив, що легкість у прочитанні, яскравість і гумор твору роблять його популярним навіть серед тих, хто вже давно перестав бути школярем.
Учасники також поділилися порадою для всіх, хто читав «Кайдашеву сім’ю» ще в школі: «Не пропустіть можливість перечитати цей твір зараз. Ви можете відкрити для себе нові значення та знайти щось важливе в сюжеті».
Наступне засідання читацького клубу «Разом» відбудеться 18 листопада і буде присвячене ще одному шедевру української класики – повісті Г. Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма».
Книгозбірня Обрій запрошує всіх зацікавлених приєднатися до обговорення!