Головна » Історія Незалежності

Історія Незалежності

ІСТОРІЯ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ НА ФОТОКАРТКАХ (ВІД 1991 РОКУ Й ДОНИНІ)

ЖИТЛОВА ЗАБУДОВА

Наприкінці тисячоліття Оболонь характеризувалася переважно 9- та 16-поверховими будинками, зведеними за особливим стільниковим планом, де мікрорайони нагадували стільники. У 1981 році звели перший у місті монолітний 17-поверховий будинок, так званий «будинок-ромашку», а вже у 1990 році перевершили попереднє досягнення, побудувавши такий самий за стилем, але вже 22-поверховий житловий будинок. Також, кожен мікрорайон був обладнаний системою бюветів.

Важливою частиною міської інфраструктури району були, є, й лишатимуться бювети. Вони є альтернативним джерелом чистої води для сотень тисяч киян. У 1991 р., після того, як Кабінет Міністрів України затвердив Програму «Питна вода», були відкриті перші 17 артезіанських свердловин для прямої роздачі підземної води. Глибина буріння таких свердловин сягала від 90 до 340 метрів.

У 1990-х роках житлова забудова Оболонського району Києва продовжувала розвиватися. У цей період на Оболоні почали з’являтися нові об’єкти інфраструктури та рекреаційних зон, а ближче до другої половині 1990-х та початку 2000-х років розпочався процес масштабної забудови прибережної частини району.

За останні 20 років забудова Оболонського району Києва змінилася завдяки появі нових житлових комплексів, особливо біля Дніпра, а також розвитку інфраструктури та рекреаційних зон. Крім того, відбулися реконструкції існуючих об’єктів і планується подальша забудова території згідно з затвердженими містобудівними проєктами.

РЕКРЕАЦІЙНІ ЗОНИ

До початку реконструкції наприкінці територія Оболонської набережної була занедбаною, проте завдяки спільним зусиллям громадськості та міської влади вона перетворилася на одну з найкращих зелених зон міста. Прилегла до парку Оболонська набережна також є популярним місцем відпочинку серед киян. На території парку можна побачити величезний залізобетонний кесон — залишок недобудованого підводного тунелю часів Другої світової війни.

ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА

Транспортна інфраструктура Оболонського району Києва була й лишається досить розвиненою. Основними видами транспорту тут є метрополітен, також автобуси й тролейбуси. Станції північної частини синьої гілки забезпечують швидкий доступ до центру міста, а численні автобусні та тролейбусні маршрути сполучають район з іншими частинами Києва. Трамвай відіграє не менш важливу роль у транспортному сполученні району. Перший трамвайний маршрут на Оболонь був відкритий у 1975 році як тимчасова альтернатива лінії метро для жителів нових мікрорайонів західної частини району.

ОСВІТА ТА НАУКА

Освітньо-наукову складову Оболонського району Києва представляють численні заклади освіти. Усього в районі є 73 дошкільних навчальних закладів та 68 закладів загальної середньої освіти, котрі забезпечують широкий вибір освітніх послуг для дітей різного віку.

Для розвитку молоді в районі працює Центр науково-технічної творчості молоді «Сфера», який пропагує технічну та наукові знання серед учнів, а також Київська дитяча академія мистецтв, орієнтована не лише на молодь району, але й всього міста.

Також на території району знаходиться навчальний корпус Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, викладацький та студентський склад якого беруть активну участь у громадському житті міста та Оболонського району.

Загалом освітня інфраструктура району пропонує якісну освіту та різноманітні можливості для розвитку дітей і молодих людей.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловість Оболонського району Києва містить ряд підприємств різних галузей. Серед провідних підприємств можна виділити ПАТ «Оболонь», завод «Маяк», та ТОВ «Перший трубний завод», який є одним з найсучасніших підприємств промислового комплексу район. Промисловість району також охоплює харчову і легку промисловість, а також виробництво будівельних матеріалів. Загалом промисловий сектор Оболонського району забезпечує значний внесок у економічний розвиток міста Києва.

ТОРГОВО-РОЗВАЖАЛЬНІ ПЛОЩІ

Торгові та розважальні центри Оболонського району Києва пропонують мешканцям широкий вибір місць для шопінгу та відпочинку. Одним з найпопулярніших торгово-розважальних центрів району є ТРЦ DreamTown, який складається з двох частин, розташованих вздовж Оболонського проспекту між станціями метро «Оболонь», «Мінська» та «Героїв Дніпра». 

Загалом торгівельно-розважальна інфраструктура району забезпечує мешканцям широкий спектр можливостей для шопінгу та відпочинку.

ВОЇНИ-ЗАХИСНИКИ ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до Наказу Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України № 102 від 29.03.2022 р. було створене Добровольче формування № 42 територіальної громади міста Києва «Легіон Оболонь». 

Це одне з найбільших добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ) міста Києва, що перебуває на захисті столиці з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

На даний час ДФТГ продовжує виконувати завдання командування Сил оборони України, у тому числі й в зоні безпосереднього зіткнення з окупаційними військами. 

Крім того, добровольці «Легіону Оболонь» виконують завдання з протиповітряного прикриття у складі стаціонарних та мобільних вогневих груп, охорони об’єктів критичної інфраструктури, навчання цивільного населення в рамках заходів з підготовки цивільного населення до національного спротиву тощо.