Головна » CRESCENDO ART FORUM: ювілейна десята конференція у ДМШ №39

CRESCENDO ART FORUM: ювілейна десята конференція у ДМШ №39

Протягом останніх шести років музична школа №39 є організатором CRESCENDO ART FORUM

В червні відбулася масштабна подія в галузі початкової мистецької освіти. В межах весняно-літнього сезону CRESCENDO ART FORUM-2024 пройшла ІV Міжнародна учнівська конференція ARS LONGA. Авторка та програмна директорка проєкту – мистецтвознавиця, завідувачка теоретичного відділу ДМШ №39 м.Києва Олена Садівнича.

Організатори заходу: Дитяча музична школа № 39, відділ культури Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти

Протягом останніх шести років музична школа №39 є організатором CRESCENDO ART FORUM

Цьогорічна ідея форуму вже знайшла своє втілення в оновленній самими учасниками заходу афіші. На ній земна куля й Україна спільно музикують на тлі крил метелика та символізують трансформацію суспільної свідомості у напрямку свободи вислову і творчості. Зорієнтований від початку створення і на учнівську, і на викладацьку аудиторію початкової мистецької освіти.

Конференція тривала 5 днів, практично нон-стоп у поєднанні офлайн та онлайн форматів. Офлайн-локацією перших трьох днів стало історичне приміщення бурси ХVIII ст. на території Софії КиївськоїНаціональний архів-музей літератури і мистецтв України.На четвертий та п’ятий день, учасників гостинно приймала Дитяча музична школа №39 у Пущі-Водиці.

Протягом останніх шести років музична школа №39 є організатором CRESCENDO ART FORUM

Вже традиційно захід об’єднав учасників з різних куточків України та світу (Австралії, Північної та Південної Америки, країн Європи). Програма конференції складалася з 13 тематичних дискусійних панелей: «Україна та світ: мистецький вимір», «Музичні інструменти, ансамблі, оркестри, хори», «Фольклор», «Мистецькі конкурси, фестивалі, сольні концерти», «Театр, мультиплікація, кінематограф», «Мистецтво і війна» тощо.

В конференції взяли участь 95 учнів-спікерів (до речі, багато хто з учасників цього разу спеціально приїхав на форум до Києва), 42 учні-модератори (серед яких іноземці та учні з особливими освітніми потребами. Які від самого старту проєкту з 2017 року беруть у ньому активну участь на рівних правах з іншими учасниками). А також, 

11 ілюстраторів, 70 викладачів-консультантів, 23 українські та іноземні експерти (диригенти, композитори, мистецтвознавці, художники, краєзнавці. Захід об’єднав учасників з України, Франції, Чехії, Канади, Польщі, Австралії, Аргентини, Норвегії, Трінідаду і Тобаго).

Робочими мовами конференції були: українська, англійська, французька, польська, іспанська. Окрім захоплюючих дискусій на тематичних панелях у межах форуму учні також мали можливість натхненного спілкування з митцями-хедлайнерами цього сезону проєкту. А саме, легендою української сцени Анжелікою Рудницькою, оперним режисером, фронтменом гурту АVIATOR Дмитром Тодорюком, диригенткою Наталією Стець.

Змістовним доповненням форуму стали: художні виставки: «Скіфська пектораль: сучасний вимір», «Подих Трипілля», «Ми – українці! Ми незламні!».

А також, пересувна банерна виставка «Живописні поеми І.С.Їжакевича», екскурсії до фондів та меморіальних кабінетів Центрального архів-музею. Пройшла вистава «Війна, я закреслюю тебе» за п’єсою Лани Ра у виконанні акторів ProEnglish Theatre of Ukraine. Відбулась відкрита репетиція симфонічного оркестру (диригент Віктор Олійник) та концерт «Сила долі» у Національній філармонії та пленер «Музика природи» у мальовничому парку Пущі-Водиці. 

Не дивлячись на всі виклики сучасних реаліїв, у перший день конференції, діти мусили двічі спускатися до укриття через повітряні небезпеки упродовж всього форуму. Тотальні відключення світла і ,як наслідок, перебої інтернет-зв’язку (зупинки трансляції), що спричинило  вимушені корективи у програмі конференції. Певні тематичні панелі були перенесені на резервний час. 

Не дивлячись на всі перешкоди, форум пройшов на найвищому професійному рівні. Вкотре підтвердивши тезу, що розвиток, зокрема освіта, під час війни не зупиняється, а тільки посилюється і набуває ще більшої усвідомленості та нових сенсів.

Наразі на офіційному ютуб-каналі проекту триває відкрите голосування щодо визначення учнів-модераторів вже наступної міжнародної учнівської конференції в межах осінньо-зимового сезону CRESCENDO ART FORUM-2024.