Напередодні приходу року змії за китайським зодіаком у бібліотеці на Пріорці відбулась творча зустріч в межах проєкту «Майстерня радості».
Хоч цього разу майстерклас “Майстерня радості” був камерним та індивідуальним, результат потішив як учасників, так і всіх, хто побачив їхні чудові роботи.
Під час майстерки відвідувачі власноруч виготовляли символ 2025 року – креативних та симпатичних змійок. Це не лише творча розвага, а й можливість доторкнутися до культури Сходу.
Текстильні іграшки мають давню історію, що сягає ще часів перших цивілізацій. Найдавніші зразки таких виробів археологи знаходили в Єгипті. З тканини та натуральних матеріалів виготовляли примітивні фігурки тварин та ляльки для дітей. Такі іграшки були не лише розвагою, а й символічними оберегами, які мали захищати малюків від злих духів.
У Стародавньому Китаї та Японії м’які іграшки часто створювали у вигляді священних тварин або духів, що уособлювали удачу, силу чи довголіття. У середньовічній Європі текстильні ляльки були розкішшю, доступною лише дітям знаті, оскільки виготовлення тканини було дорогим процесом. Вони шилися вручну, часто прикрашалися вишивкою, перлами та дорогими матеріалами.
Із розвитком текстильного виробництва у XVIII-XIX століттях м’які іграшки стали доступнішими. У цей період почали з’являтися перші фабричні виробництва дитячих іграшок. Одним із найвідоміших брендів, що започаткував серійне виготовлення плюшевих ведмедів – німецька компанія Steiff. У 1902 році вона створила знаменитого ведмедика «Тедді». Його популярність зросла після того, як іграшка отримала схвалення президента США Теодора Рузвельта.
У XX столітті текстильні іграшки набули широкого розповсюдження по всьому світу. Вони стали дитячими забавками, частиною культури та навіть мистецтва. Сьогодні майстри з усього світу створюють унікальні текстильні іграшки ручної роботи. Поєднують традиційні техніки з сучасними матеріалами та стилями.
Якщо говорити про символ змії, то в китайській астрології вона вважається однією з найбільш загадкових істот. Представники цього знаку відомі своєю мудрістю, інтуїцією та проникливістю. Рік, що проходитиме під її заступництвом, обіцяє бути наповненим новими можливостями та нестандартними рішеннями.
Рік змії розпочнеться 29 січня 2025 року і триватиме до 16 лютого 2026 року. Востаннє змія правила у 2013 році, а наступного разу цей знак повернеться лише у 2037 році.
Бібліотека на Пріорці вдячна пані Наталії Чередніченко за чудову майстерню. Також запрошує всіх на наступну творчу зустріч цієї суботи, 1 лютого о 10:00. Приєднуйтесь до «Майстерні радості» та відкривайте для себе світ творчості та натхнення!