Головна » Вшанування українських героїв: клуб «Спільно» презентував історії Кондратюка і Гайдай

Вшанування українських героїв: клуб «Спільно» презентував історії Кондратюка і Гайдай

15 січня в бібліотеці імені Самеда Вургуна відбулося чергове засідання клубу «Спільно».

15 січня в бібліотеці імені Самеда Вургуна відбулося чергове засідання клубу «Спільно».

Подія була присвячена видатним українцям Юрію Кондратюку та Зої Гайдай. Цього року виповнилося 55 років, як в Оболонському районі Києва з’явилися вулиці, названі на честь цих особистостей. Захід став чудовою нагодою для відвідувачів бібліотеки дізнатися більше про їхню непересічну роль в науці та культурі.

Юрій Кондратюк (справжнє ім’я Олександр Гнатович Шаргей) був видатним українським вченим і винахідником. Одним із піонерів космонавтики. Його теорія багатоступеневих ракет і розрахунки економічних маршрутів польоту на Місяць з поверненням додому стали основою для майбутніх досягнень. Ці ідеї мали величезне значення для розвитку космонавтики. Довгий час забутий в Україні, Кондратюк здобув міжнародне визнання. Його ідеї були використані під час першої висадки американських астронавтів на Місяць. Відзначення його заслуг є важливим кроком у вшануванні української науки.

Юрій Кондратюк вивчав основні проблеми космонавтики, космічних польотів і конструювання міжпланетних кораблів. У праці «Завоювання міжпланетних просторів» вивів основне рівняння польоту ракети. Розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів. Виклав теорію багатоступеневих ракет. Першим сформулював теорію багатоступеневих ракет. Запропонував використовувати для ракетного палива деякі метали й неметали та їхні водневі сполуки. Розглянув проблеми створення проміжних міжпланетних баз, ідею використання гравітаційного поля небесних тіл для розв’язання цих проблем.

15 січня в бібліотеці імені Самеда Вургуна відбулося чергове засідання клубу «Спільно».

Багато ідей Юрія Кондратюка (про створення космічних систем, розрахунки траєкторій польотів для висадки на місячну поверхню) використано у практичній космонавтиці. Зокрема, результати його наукової праці «Про завоювання міжпланетних просторів» були використані при плануванні висадки американських астронавтів на Місяць. На зворотному боці якого іменем Кондратюка названо кратер.

Зоя Гайдай, відома солістка Київського театру опери і балету. Її вокальний талант і яскраве сценічне дарування підкорювали сцени в Україні, і за кордоном. Окрім блискучої кар’єри співачки, Зоя Михайлівна стала педагогом і викладачем Київської консерваторії. Там передавала свої знання новим поколінням артистів.

15 січня в бібліотеці імені Самеда Вургуна відбулося чергове засідання клубу «Спільно».

Після завершення заходу “Спільно” в бібліотеці ім. Самеда Вургуна учасники довго обговорювали пізнану інформацію, захоплюючись історіями цих великих українців. Бібліотекарі отримали подяки від відвідувачів за надану можливість глибше пізнати життя людей. А особливо тих, які зробили значний внесок у розвиток науки та культури України.