В цей день відзначаємо 142 річницю від дня народження українського художника, скульптора та військового діяча – Гаврилка Михайла Омеляновича.
Головними творами Гаврилка є: «Ганнуся», «Сироти», «Козак і дівчина», «Каменяр», «Воля» та ін. 1909 року видав збірку «На румовищах».
Роман Коваль про Михайла Гаврилка сказав так: «Він прагнув війни з Росією, щоб відвоювати свою Батьківщину. 1916 року він відкривав перші українські школи на Волині, самовіддано захищаючи українських селян Волині від насильства австро-угорської влади..».
В цей день 1923 року народився український письменник – Кривда Григорій Федосійович.
Є членом Спілки письменників з 1955 року. У 1956 році працював у газеті, секретарем журналу, старшим редактором видавництва «Донбасс». Серед збірок віршів Григорія Кривди є «Весняна повінь», «Любисток», «Ви не чули дивини?» та багато інших.
Сьогодні своє 66-річчя відзначає український актор, режисер та письменник – Денисенко Олександр Володимирович.
З 1981 до 1988 року працював на кіностудії ім. Олександра Довженка актором. Знявся у двадцяти п’яти картинах переважно у головних ролях або ролях другого плану. З 1988 року пише прозу і друкується в українських часописах, літературних збірках та газетах.
В цей день 1923 року народився український письменник, поет та перекладач – Бойко Григорій Пилипович.
Григорій Бойко народився 5 вересня 1923 року в селі Оленівці на Донеччині в сім’ї службовця. Після закінчення школи Грицько Бойко пішов на фронт захищати Батьківщину від навали фашистів. Грицько Бойко писав у своїх творах про рідний край — Донеччину, про героїчну працю шахтарів. Це збірки: «Будем шахтарями», «Ми з Донбасу». В інших творах він розповідав дітям про їхніх ровесників за рубежем: «Два хлопчики Сміти», «Славків гість», «Діти Чилі». Є серед написаного Грицьком Бойком і п’єси-казки: «Космічна подорож» та «Про Андрійка і Терпця».
Сьогодні відзначаємо 87 рік від дня народження українського поета та лауреата премії ім. Олександра Олеся – Марченка Олекси Андрійовича.
Спочатку працював учителем в середній школі №124 на Салтівці. Пізніше перейшов на роботу до редакції газети «Вечірній Харків». Працював разом з поетами Олександром Черевченком, Аркадієм Філатовим та Робертом Третяковим.
В цей день свій 47 рік життя відзначає українська письменниця, редакторка та громадська діячка – Гаран Олена Валентинівна.
Гаран є учасницею кількох Всеукраїнських нарад молодих письменників. З 2002-го — членкиня Національної спілки письменників України. Є редакторкою-упорядницею низки художніх видань, членкиня редакційної ради наукового, літературно-художнього альманаху «Рідний край».
5 вересня 40 років тому помер Литвин Юрій Тимонович – український письменник, поет та журналіст.
Народився 26 листопада 1934 року у селі Ксаверівці Васильківського району Київської області в сім’ї сільських вчителів. 14 квітня 1956 року був заарештований, звинувачений у створенні підпільної націоналістичної організації «Група Визволення України» і засуджений до 10 років позбавлення волі. Юрій Литвин є кавалером Ордена «За мужність» I ступеня посмертно.