За п’ять годин майстрині розписали понад вісімсот писанок. За словами організаторів, це наймасштабніший фестиваль української писанки. Після заходу усі писанки передадуть військовослужбовцям.
На фестиваль, який готували протягом місяця, з’їхалося п’ятдесят майстрів з різних куточків України. За мету поставили встановити рекорд — “Найдовше виконання писанки”. Також прийшло понад 500 учасників для того, щоб навчитися створювати писанки під час майстер класів.
“Дуже важливо, щоб традиція жила. Якщо традицією не буде користуватися молодь, вона не буде популярною, не буде знаною і не буде ідентифікувати нас у світі. По-друге, якщо писанку приймуть до нематеріального культурного спадку людства ЮНЕСКО, то ми переможемо на культурному фронті. Так як з борщем. Тому що ми доводимо світові, що у нас є свої ідентичні коди, які зберігаються на території України, ідентифікують нас як націю“, — сказала Соботюк.
На фестивалі представили писанки з різних областей. Зокрема, тут є колекція писанок, яку евакуювали з Бахмута. Організатори зазначили, що частина писанок, яку вивозили волонтери, під час обстрілів пошкодилася. Але іншу частину вдалося вивезти і представити наразі на фестивалі.
Ще частина знаходиться в Музеї народної архітектури та побуту в Донецькій хаті.
Пізніше на фестивалі оголосили про встановлення рекорду з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України.
“Протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок. Рекорд України встановлено!”, — сказала генеральна директорка Книги Світових Рекордів Ганна Крисюк.
Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв нагадав, що Україна спільно з Естонією подала номінацію “Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” для включення до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.