Головна » 168 років Івану Франку: культурні події 27 серпня

168 років Івану Франку: культурні події 27 серпня

Сьогодні ми відзначаємо 168 років від дня народження Франка Івана Яковича – українського письменника, поета, публіциста та філософа.

Сьогодні ми відзначаємо 168 років від дня народження Франка Івана Яковича – українського письменника, поета, публіциста та філософа.

У 1870–1880-х Франко провадив активну журналістську та публіцистичну діяльність. Разом із Михайлом Павликом видавав журнал «Громадський друг» та альманахи «Дзвін» і «Молот», спільно з Іваном Белеєм — журнал «Світ», із гуртком львівського студентства — молодіжний журнал «Товариш». Співпрацював також у виданнях українських народовців: газеті «Діло», журналах «Зоря» та «Правда»; багатьох польських і австрійських часописах.

В цей день свій 81 рік життя відзначає український письменник, журналіст та член Національної спілки письменників України – Ярич Іван Якимович.

У 1967 році Ярич розпочав навчання на заочному відділенні факультету журналістики Львівського державного університету імені І. Франка, яке успішно завершив. З 1969 року працював у районній газеті «Червона Долина», обіймаючи посаду старшого літературного працівника, завідувача відділу та відповідального секретаря.

Іван Ярич є автором книжок гумору й афоризмів. До прикладу, «Фіма забембаний», «Цьомчик», «Масні кавалки», «Поцюники, або Каліф на годину» та ще багатьох інших.

27 серпня 1955 року вийшло перше видання Книги рекордів Гіннеса.

В Лондоні накладом 50 тисяч примірників вийшов 198-сторінковий довідник «Чудеса Гіннеса». Наступного року книга була видана в США під назвою «Книга рекордів Гіннеса». Завдяки величезній популярності вона швидко стала всесвітньо визнаним авторитетним джерелом інформації про різноманітні досягнення людства.

В цей день ми відзначаємо 83-річчя від дня народження Ступки Богдана Сильвестровича – актора кіно та театру.

1 травня 1961 року Ступка завершив навчання в акторській студії при Львівському академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької та працював у цьому театрі до 1978 року. У театрі Заньковецької Ступка провів 17 років. Його творчим наставником був режисер та педагог Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драматичний театр імені Івана Франка. Того ж року на запрошення свого наставника Б. Ступка перейшов до цього театру.

Сьогодні свою 41 річницю свого життя відзначає співачка та авторка пісень – Джамала.

Справжнє ім’я артистки – Сусана Алімівна Джамаладінова. Вона випустила 6 студійних, 2 збірних, 1 концертний і 3 мініальбоми. Один максісингл із піснями українською, англійською, російською та кримськотатарською мовами. Знялась у фільмі «Поводир» українського режисера Олеся Саніна. 

12 квітня 2011 року в Жовтневому палаці відбувся перший сольний концерт Джамали, на якому вона презентувала свій перший альбом «For every heart», що вийшов під назвою «Moon». Робота над альбомом тривала майже рік — запис перших пісень було розпочато ще навесні 2010 року.

В цей день відзначаємо 90-річчя від дня народження Лучука Володимира Івановича – українського письменника, поета та перекладача.

Володимир Лучук є предтечею та яскравим представником «шістдесятництва» в українській поезії. Автор поетичних збірок «Довір’я», «Осоння», «Полум’я мене овіює», «Маєво», «Обрій на крилах», «Вагомість», «Поезії», «Братні луни» та ін. Поезії Володимира Лучука надруковано в перекладі понад двадцятьма мовами народів світу.